Mysterio zabił ciocię May w pierwotnym scenariuszu do „Spider-Man: bez drogi do domu”

W internecie pojawiły się grafiki koncepcyjne, które pokazują, że to postać grana przez Jake’a Gyllenhalla była odpowiedzialna za śmierć ciotki Parkera.

W drugim solowym filmie o Spider-Manie w MCU została nam przedstawiona postać Mysterio. Początkowo mówił o sobie, że jest superbohaterem z innego wszechświata. Jednak jak się potem okazało, tylko takiego udawał. Wykorzystał on młodego Petera, aby zdobyć okulary EDITH, które pozwalały mu kontrolować wszystkie drony Starka. Dzięki nim mógł tworzyć iluzje pokazujące różnego rodzaju żywiołaki.

Nowe zdjęcia opublikowane przez artystę Phila Langone, który pracował w ostatniej części przygód Spider-Mana pokazują, że pierwotnie to Mysterio miał stać za zabiciem cioci May. Zamieścił on na swoim Instagramie kilka scenorysów z walki między Peterem a wspomnianym złoczyńcą. Zgodnie z podpisem pojedynek odbył się pod podwyższoną koleją obok szkoły Parkera, a J. Jonah Jameson był reporterem ulicznym. Napisał on również, że scenariusz prowadził do brutalnej sceny, w której pajączek atakowałby leżącego antagonistę.

Pomysł został wykorzystany w inny sposób. W końcowej walce między Spider-Manem a Zielonym Goblinem doszło do starcia, w którym ten pierwszy omal się zabił tego drugiego. Fani zadają sobie pytanie, dlaczego zrezygnowano z udziału Jake’a Gyllenhalla w filmie? Zapewne przez większy udział Willema Dafoe, który uważany jest za głównego złego tej produkcji. Niemniej jest to niewykorzystany potencjał. Wiele osób chciałoby zobaczyć pojedynek Doktora Strange’a z Mysterio.

0
Would love your thoughts, please comment.x