Kevin Feige o sukcesie produkcji Marvela

Szef studia Marvel opowiedział o sukcesie, jaki osiągnął dzięki stworzeniu tak wielkiego uniwersum filmowo-serialowego.

Kinowe Uniwersum Marvela zapoczątkowane zostało w 2008 roku wraz z filmem Iron Man. Trzy lata wcześniej Marvel Entertainment rozpoczęło planowanie niezależnej produkcji własnych projektów i w tym samym roku powołano do życia Marvel Studios z Avim Aradem na jego czele. Założenia mówiły o powstaniu kilku indywidualnych ekranizacji o solowych przygodach superbohaterów, a później na ich wspólnym połączeniu, czyli grupy Avengers. Mężczyzna jednak nie wierzył w sukces tego przedsięwzięcia i zrezygnował ze stanowiska. Jego miejsce zajął wówczas 33-letni Kevin Feige. Stworzył on potężne imperium kinowe, które po siedmiu latach stało się najbardziej dochodową franczyzą w historii, przebijając serię o Harrym Potterze.

W wywiadzie dla The Movie Business Podcast, prezes studia Marvel wypowiedział się o tajemnicach sukcesu MCU. Powiedział, że nie ma żadnej specjalnej formuły na sukces, ale zaznaczył, że ważne jest utrzymywanie fabuły i spoilerów w tajemnicy. Dostarcza to fanom więcej emocji podczas seansu. Kevin Feige dodał jeszcze o doświadczeniu w produkcjach. Wiele razy proces twórczy wydaje się być okropny, a potem gdy jest opracowywany i przerabiany, powstaje gotowy produkt od Marvel Studios. Wymaga to ogromnej pracy i wysiłku, często próby czasu. Podsumował, że za największą tajemnicą sukcesu można uznać ilość ciężkiej pracy wkładanej w to uniwersum.

W ostatnim czasie Kinowe Uniwersum Marvela jest mocno krytykowane za przedkładanie ilości nad jakością. Fani chcieliby zobaczyć mniej produkcji, ale za to z lepiej dopracowanym scenariuszem i efektami specjalnymi. Lepsze to, niż bycie zasypanym masą średnich filmów i seriali. Po tym całym trudzie, jaki Kevin Feige włożył w budowanie tej franczyzy, nie powinien zawieść widzów. Czwarta faza projektów MCU jest uznawana za eksperymentalną. Pozostaje nam wierzyć, że Marvel odrobi lekcje z popełnionych błędów i następne produkcje wrócą już na prawidłowe tory.

0
Would love your thoughts, please comment.x