Nadchodzi niebezpieczna wyprawa w nowym zwiastunie „Percy Jackson i bogowie olimpijscy”

Cieszcie się, półbogowie – już jest dostępna nowa zapowiedź nadchodzącego serialu na Disney+, Percy Jackson i bogowie olimpijscy. Dzień po opublikowaniu nowego plakatu i zestawu zdjęć, twórcy udostępnili kolejny zwiastun serialu.

Materiał filmowy oferuje kolejny, pełen akcji wgląd w to, czego można spodziewać się w najnowszej adaptacji książek Ricka Riordana, w tym lepsze spojrzenie na zadania głównego trio. Serial zadebiutuje na platformie streamingowej w środę, 20 grudnia.

Oparty na uwielbianej serii fantasy o tym samym tytule, Percy Jackson i bogowie olimpijscy skupia się na tytułowym bohaterze Percym (Walker Scobell), 12-letnim chłopcu, który po incydencie w szkole dowiaduje się o swoim boskim dziedzictwie. Tak więc, zmuszona siłą matka chłopca (Virginia Kull) wysyła go do Obozu Herosów, miejsca stworzonego tylko dla dzieci półbogów, aby doskonaliły swoje moce i uczyły się więcej o sobie. Tam Percy odkrywa, że ​​jego ojciec to Posejdon (Toby Stephens), bóg morza. Dowiaduje się również, że ktoś ukradł błyskawicę Zeusa (nieżyjącego już Lance’a Reddicka), a władca nieba wierzy, że był to nasz bohater. Aby udowodnić swoją niewinność i powstrzymać rosnące napięcie na Olimpie, Percy i jego nowi przyjaciele Annabeth (Leah Sava Jeffries) i Grover (Aryan Simhadri) podróżują po Ameryce, napotykając po drodze nowe, przerażające niebezpieczeństwa.

Pierwsze dwa odcinki pierwszego sezonu Percy Jackson i bogowie olimpijscy napisali Riordan i Jon Steinberg, a reżyserem był James Bobin. Wszyscy trzej są producentami wykonawczymi wraz z Danem Shotzem, Rebeccą Riordan, Jimem Rowe, Monicą Owusu-Breen, Andersem Engstrōmem, Jetem Wilkinsonem, Bertem Salke, Ellen Goldsmith-Vein, Jeremym Bell i D.J. Goldberg.

Oprócz wspomnianej obsady, w serialu występują: Lin-Manuel Miranda, Megan Mullally, Jason Mantzoukas, Jay Duplass, Glynn Turman, Adam Copeland, Charlie Bushnell, Dior Goodjohn, Jessica Parker Kennedy, Olivea Morton, Suzanne Cryer, Timm Sharp i Timothy Omundson.

Disney+ daje Percy’emu Jacksonowi idealną okazję do zabłyśnięcia

Seria Riordana o Percym Jacksonie zadebiutowała w 2005 roku i od tego czasu sprzedała się w milionach egzemplarzy oraz zaowocowała różnymi książkami osadzonymi w tym samym uniwersum. Jak już widzowie wiedzą, pierwszy sezon serialu Disney+ będzie adaptacją pierwszego tomu z serii Riordana, a potencjalny drugi będzie skupiał się na kolejnej części. Chociaż seria kwitnie już w formie książkowej, odpowiednim formatem dla twórczości Riordana jest serial telewizyjny, zwłaszcza po tym, jak nie udało się jej kontynuować w formie filmowej.

Jeśli emocje wokół serialu przełożą się na dobrą oglądalność, to być może Disney+ jest właśnie tym, czego potrzebuje Percy Jackson, aby stworzyć rozbudowaną adaptację z pięcioma książkami z oryginalnej serii.

Pierwsze dwa odcinki Percy Jackson i bogowie olimpijscy zadebiutują 20 grudnia na Disney+. Kolejne odcinki będą ukazywane co tydzień w środy, łącznie będzie ich osiem.

Przed premierą koniecznie obejrzyjcie nowy zwiastun! Kto już nie może się doczekać?

Miłośniczka książek, fotografii, seriali i dobrego kina! Fanka Harrego Pottera, twórczości Anety Jadowskiej oraz Marvela. Od dziecka zakochana w fantastyce, ale po inne gatunki również chętnie sięgam. Uwielbiam pisać ale póki co do szuflady. Na co dzień prowadzę swojego bloga, gdzie możecie zobaczyć mój świat, moje pasje.
0
Would love your thoughts, please comment.x