Najlepsze romanse na Disney+

by: Collider

Od animowanych klasyków po ulubione komedie romantyczne.

Odkąd Disney tworzy filmy, opowiada za ich pomocą różne historie miłosne. Od baśniowych romansów, przez czułe animowane opowieści o futrzanych przyjaciołach, a teraz po fabularne remake’i tych samych filmów, katalog producenta jest pełen klasycznych romansów z bajek. Nic więc dziwnego, że jego platforma z kolei ma mnóstwo słodkich i serdecznych romantycznych filmów, które można teraz obejrzeć w streamingu.

Oprócz klasyków Walt Disney Animation, takich jak Piękna i Bestia i Aladyn, remake’ów w formie wersji aktorskich,  Kopciuszek i Dama i włóczęga, oraz ulubionych filmów Pixara, dla przykładu Wall–E i Iniemamocni, Disney+ ma również kilka wyjątkowych rodzinnych romansów z archiwum Buena Vista, w tym Ja cię kocham, a ty śpisz i George z dżungli. Te i wiele innych pozycji można znaleźć w poniższym zestawieniu.

Ja cię kocham, a ty śpisz (1995)

Czas trwania: 1 godz. 43 min | Reżyseria: Jon Turteltaub

Obsada: Sandra Bullock, Bill Pullman, Peter Gallagher, Peter Boyle

Klasyk gatunku komedii romantycznych, Ja cię kocham, a ty śpisz z zawsze uroczą Sandrą Bullock w roli marzycielskiej kolekcjonerki biletów podkochującej się w stałym bywalcu (Peter Gallagher), który zostaje pomylony z jego narzeczonym, gdy ten zapada w śpiączkę. Tkwiąc w kłamstwie, nawiązuje więź z rodziną, zwłaszcza z jego bratem (również zawsze czarujący Bill Pullman) w tym, co stało się jednym ze znaków rozpoznawczych gatunku świątecznych romansów.

Czarujący maniak (2011)

Czas trwania: 1 godz. 34 min | Reżyseria: Jeffrey Hornaday

Obsada: Sarah Hyland, Matt Prokop, Sasha Pieterse, Vanessa Morgan

Sarah Hyland (Modern Family) i Matt Prokop występują w uroczej komedii romantycznej dla nastolatków Czarujący maniak, wyreżyserowanej przez Jeffreya Hornadaya i napisanej przez Elizabeth Hackett i Hilary Galanoy. Fabuła rozwija się, gdy popularna dziewczyna (Hyland), zdeterminowana, by utrzymać swój status, i kujonowaty artysta (Prokop), pragnący rzucić światło na system klasowy w liceum, łączą siły, aby osiągnąć swoje cele, zanim ostatecznie się zakochają. Prawdziwie oryginalny film Disney Channel swoich czasów, moda filmu jest zachwycającą kapsułą czasu epoki, podkreśloną przez królewską obsadę YA, w tym Sashę Pieterse (Słodkie kłamstewka) i Vanessę Morgan (Riverdale).

Długo i szczęśliwie: Historia Kopciuszka (1998)

Czas trwania: 2 godz. 2 min | Reżyseria: Andy Tennant

Obsada: Drew Barrymore, Anjelica Huston, Dougray Scott, Patrick Godfrey

Długo i szczęśliwie: Historia Kopciuszka to solidna wariacja na temat klasycznej baśni braci Grimm, rezygnująca z magicznych aspektów i umieszczająca historię w realistycznej wersji renesansowej Francji. (Film posunął się nawet tak daleko, że bracia zbierający folklor stali się postaciami, aby skarcić ich za kapryśne swobody). W tej wersji bajki szklane pantofelki i wróżki chrzestne zostały zastąpione polityką królewskich małżeństw i ciężarem równoważenia obowiązków z prawdziwymi pragnieniami. Drew Barrymore (50 pierwszych randek) błyszczy w roli naszego Kopciuszka, Danielle, podczas gdy Dougray Scott (Hitman) bawi się świetnie jako twardy książę Henry z Francji. Ta dwójka jest magnetyczna na ekranie i przez cały film kibicujesz ich nieuniknionemu szczęśliwemu zakończeniu.

Misja: Bal (2023)

Czas trwania: 1 godz. 39 min | Reżyseria: Anya Adams

Obsada: Peyton Elizabeth Lee, Milo Manheim, Wendi McLendon-Covey, Margaret Cho, Chelah Horsdal

Scenarzysta Anthony Lombardo i reżyserka Anya Adams stawiają na nawiązania do filmów z lat 80. w swoim uroczym filmie familijnym. Komedia romantyczna skierowana do nastolatków, umieszcza gwiazdę Peyton Elizabeth Lee (Doogie Kamealoha, M.D.) w miłosnym trójkącie ze swoim nemezis, szkolnym dżokejem Grahamem Lansingiem (Blake Draper) i jej najlepszym przyjacielem Benem (Milo Manheim). Celowo odwołując się do klasyków Johna Hughesa, Misja: Bal opiera się na serze i banałach, jednocześnie występując z genialnymi komikami, takimi jak Margaret Cho i Wendi McLendon-Covey (The Goldbergs). Podsumowując, Misja: Bal obejmuje gatunek, na którym został zbudowany, jednocześnie wytyczając nową ścieżkę dla współczesnych widzów.

Wulkan miłości (2022)

Czas trwania: 1 godz. 34 min | Gatunek: Dokument | Reżyseria: Sara Dosa

Wulkan miłości to pełen pasji dokument napisany, wyreżyserowany i wyprodukowany przez Sarę Dosa, będący kroniką rozdzierającej serce – i kończącej życie – wyprawy profesjonalnych wulkanologów i małżeństwa Katii Krafft i Maurice’a Kraffta. Z narracją Mirandy July, Wulkan miłości jest po części hołdem dla romansu płonącego we francuskich odkrywcach, a po części objawieniem wcześniej niewidzianych wybuchowych obrazów wulkanicznych, w tym dziewiczych godzin filmu i fotografii. Przełomowy film dokumentalny Wulkanu miłości oddaje hołd Krafftom, poetycko odkrywając ich obsesję i determinację w obliczu niebezpieczeństwa, aby odsłonić oszałamiającą kolekcję spektakularnych i unikalnych spojrzeń na naszą planetę.

Cześć, tu Ola. Zgodnie ze swoim pseudonimem zaczytuję się głównie w fantastyce, ale nie pogardzę też dobrym kryminałem. Wciąż odkrywam nowe, ciekawe dla mnie gatunki książek. Gram też w gry( zazwyczaj przygodowe typu Tomb Raider czy ASC) Jestem szczęśliwa, że mogę Cię poznać!
0
Would love your thoughts, please comment.x