„Złote Globy” rozdane! Nagrody dla „Fabelmanów” za reżyserię i najlepszy film!

Dzięki uprzejmości Monolith Films

To była wyjątkowa noc dla Stevena Spielberga. W nocy z 10 na 11 stycznia 2023 roku, podczas 80. ceremonii rozdania Złotych Globów, twórca Fabelmanów został uhonorowany dwiema statuetkami: za najlepszy film dramatyczny i za reżyserię.

Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej (HFPA) po raz kolejny przyznało najważniejsze wyróżnienia w branży filmowej, obok Oscarów. Statuetki Złotych Globów zostały przyznane w 27 kategoriach. Ceremonia jubileuszowa Złotych Globów została poprowadzona przez komika i aktora, Jerrod Carmichaela.

Musiałem odnaleźć w sobie odwagę, by nakręcić w końcu „Fabelmanów”. Przez wiele lat zachęcała mnie do tego moja żona, Kate (…) Wszyscy patrzą na mnie przez pryzmat sukcesów, które osiągnąłem. Ale nikt tak naprawdę nie zdaje sobie sprawy, ile kosztowało mnie to, by w końcu opowiedzieć wszystkim swoją historię (…) Gdy skończyłem 74 lata powiedziałem sobie: „Lepiej zrób to teraz”. I jestem naprawdę szczęśliwy, że się na to zdecydowałem

– przyznał Steven Spielberg po odebraniu statuetki za reżyserię

O czym jest film Fabelmanowie?

Fabelmanowie to historia o żyjącym w odosobnieniu chłopcu, Sammym Fabelmanie (Gabriel LaBelle), który dopiero definiuje swoje marzenia i podąża za nimi. Mocno formującym doświadczeniem jest dla niego odkrywanie kina, które zainteresuje go nie tylko z perspektywy widza, lecz także twórcy. I choć Sammy’ego wychowują kreatywni rodzice: pianistka Mitzi (Michelle Williams) i naukowiec Burt (Paul Dano), czasem ich wizje świata mocno się różnią.

Obsada: Michelle Williams (Manchester by the Sea, Venom, Blue Valentine, Wszystkie pieniądze świata, Mój tydzień z Marylin), Paul Dano (Zniewolony, Aż poleje się krew, Love & Mercy, Batman, Młodość), Seth Rogen (Niedobrani, Sąsiedzi, Steve Jobs, Wpadka, Supersamiec), Judd Hirsch (Piękny umysł, Dzień Niepodległości, Zwykli ludzie).

 

 

 

0
Would love your thoughts, please comment.x