,,Nawiedzony Dwór” z nową datą premiery!

Winona Ryder i Jamie Lee Curtis na plakacie Nawiedzony Dwór

Data premiery filmu Nawiedzony Dwór została przesunięta, z wcześniej ogłoszonego 11 sierpnia 2023 roku na 28 lipca 2023 roku.

To nie pierwsza zmiana daty premiery Nawiedzonego Dworu. Pierwotnie film Disney’a miał ukazać się w marcu 2023, ale miał pięciomiesięczne opóźnienie pod koniec zeszłego roku. Na szczęście dla zapalonych fanów ta ostatnia zmiana sprawiła, że ​​wydanie nastąpi raczej wcześniej niż później.

Nawiedzony Dwór – o czym jest?

Film opowiada historię samotnej matki – Gabbie (Rosario Dawson). Kobieta kupiła dla siebie i swojego syna szokująco przystępną cenowo posiadłość w Nowym Orleanie. Po przeprowadzce samotna matka dowiedziała się, że dom był tak tani ze względu na jego nawiedzenie… Tak więc Gabbie postanawia zebrać grupę, która pomoże jej uporać się z duchami i innymi nieproszonymi gośćmi.

Zespół ten składa się z:

  • księdza (Owen Wilson),
  • jasnowidza  (Tiffany Haddish),
  • historyka (Danny DeVito),
  • eksperta od zjawisk paranormalnych (Lakeith Stanfield).

W obsadzie znajdą się również: Winona Ryder (znana m. in. z Stranger Things), Dan Levy, Hasan Minhaj, Jared Leto (Morbius) i Jamie Lee Curtis (seria Halloween).

Warto również zaznaczyć, że pierwszy film Nawiedzony Dwór wyszedł w 2003 roku. Z opisu dystrybutora, możemy dowiedzieć się, że:

Zajmujący się handlem nieruchomościami Jim Evers wraz ze swą żoną (i partnerką w interesach) Sarą otrzymuje niezwykle korzystną propozycję zakupu zabytkowej rezydencji w Luizjanie. Na zaproszenie ekscentrycznego właściciela, Edwarda Graceya, razem z dziećmi jadą obejrzeć dom. Gracey i jego tajemniczy majordomus Ramsley snują niepokojące opowieści o duchach. Gdy gwałtowna burza odcina rezydencję od świata, stają się one rzeczywistością. Okazuje się, że domostwo jest zamieszkane przez 999 duchów, a Sara związana jest z ciążącą nad nim klątwą.

W filmie sprzed dwudziestu lat zagrali m. in. Eddie Murphy, Marsha Thomason i Jennifer Tilly.

0
Would love your thoughts, please comment.x