Netflix zrobi film na podstawie książek „Akademia dobra i zła”

fot. Netflix

Do sieci trafiła informacja, że Netflix zajmie się produkcją filmu na podstawie książek Soman Chainani zatytułowane Akademia dobra i zła (eng. The School for Good and Evil).

Film wyreżyseruje Paul Feig dla Netflixa film Akademia dobra i zła na podstawie powieści Soman Chainani wydanej w 2013 roku.

Film opowie historię — Sophie i Agatha, dowiedzą się dokąd trafiają, po skończeniu trzynastu lat, wszystkie zaginione dzieci. Do legendarnej Akademi Dobra i Zła, w której zwyczajni chłopcy i zwykłe dziewczynki są szkolone, by zostać albo bajkowymi bohaterami, albo wielkimi złoczyńcami. Sophie, najładniejsza dziewczyna w całym Gavaldonie całe dotychczasowe życie marzyła, żeby zostać już porwaną i trafić do zaczarowanego świata. Ze swoimi różowymi sukienkami, dobrymi stopniami i skłonnością do dobrych uczynków, wie, że ma szansę dostać się do szkoły Dobra i w efekcie zostać księżniczką z bajek. Z kolei Agatha gustująca w mrocznych strojach i czarnych kotach, pełna niechęci do wszystkich napotkanych na jej drodze istot, myśli, że trafi do szkoły Zła. Tymczasem staje się zupełnie inaczej…

Akademia Dobra i Zła jest kapitalna. Przewrotna, pełna ironicznego humoru, pełnymi garściami czerpie z klasycznych baśni i wywraca je na drugą stronę. To jak skrzyżowanie ponurych opowieści braci Grimm z Harrym Potterem.

 

Jestem miłośnikiem fantastyki oraz świata Pokemonów i uniwersum Marvela. W wolnych chwilach lubię oglądać mało znane produkcje, o których nikt nie słyszał.
0
Would love your thoughts, please comment.x