Niezwykłe powroty anime w sezonie Wiosna 2024

Fani japońskich animacji musieli być w tym roku wyjątkowo grzeczni, bo tuż po świętach czeka ich powrót ulubionych tytułów. Przedstawiamy anime z sezonu Wiosna 2024!

 

Spice and Wolf: Merchant Meets the Wise Wolf (1 kwietnia)

Tytuł jest niczym innym jak remakiem serii z 2008 roku. Odpowiedzialne za niego jest studio Passione, a reżyserem projektu został Takeo Takahashi.

Lawrence jest podróżującym kupcem sprzedającym różne towary z wozem konnym. Pewnego dnia przybywa do wioski i spotyka piękną dziewczynę z uszami i ogonem zwierzęcia! Dziewczyna nazywa się Holo i przynosi obfite żniwa. Pragnie wrócić do ojczyzny, a Lawrence proponuje, że ją tam zabierze. Niegdyś samotny kupiec i były samotny wilk rozpoczynają podróż na północ.

Re: Monster (4 kwietnia)

Nowy isekai od studia Deen.

Tomokui Kanata zmarł przedwcześnie, ale jego przygody jeszcze się nie skończyły. Odrodził się w fantastycznym świecie potworów i magii jako skromny goblin! Ale Kanata, czyli Gob-Rou, jak go teraz nazywają, nie zamierza pozwolić, aby to go powstrzymało. Dzięki połączeniu wspomnień ze swojego starego życia, zupełnie nowemu ciału i potwornemu apetytowi, Gob-Rou prosperuje w nowym świecie, w którym musi pożerać inne stworzenia, aby zdobyć ich moce. Aby przetrwać w tym pełnym akcji fantasy, potrzeba siły, sprytu i silnego żołądka!

That Time I Got Reincarnated as a Slime 3 (5 kwietnia)

Seria nadciąga ze swoją trzecią częścią i trzeba przyznać, że wciąż wzbudza spore zainteresowanie. Z zapowiedzi twórców wynika, że nadchodzący sezon będzie podzielony na dwie części, obie po 12 odcinków + OVA.

The Irregular at Magic High School 3 (5 kwietnia)

Magia to nie wymysł bajek i legend – to swoisty rodzaj technologii kształtującej rzeczywistość i nikt tak naprawdę nie wie, kiedy się pojawiła i skąd się wzięła. Moce nadprzyrodzone zostały usystematyzowane i uważane są za zwyczajną, techniczną umiejętność. Historia opowiada o rodzeństwie, Tatsuyi i Miyuki, którzy rozpoczęli naukę w Magicznym Liceum. Praktycznie nierozłączna para spotyka na swojej drodze masę problemów.

 

Mushoku Tensei 2, część 2 (7 kwietnia)

Po gorzkim rozstaniu z Eris, Rudeus udaje się na północną część kontynentu, by, jako samotny poszukiwacz przygód do wynajęcia, rozsławić swoje imię, i w chodź minimalnym stopniu wspomóc znalezienie swojej matki. Czas mija, a dwa lata po depresyjnym doświadczeniu w końcu dociera do niego informacja o przybliżonym miejscu pobytu Zenith, którą dostarcza mu niespodziewana osoba. Czy uda się na pomoc w zlokalizowaniu jej? A może skorzysta z zaproszenia do uczęszczania na magiczny Uniwersytet Magii Ranoa, by wyleczyć swoje nowo nabyte depresyjne schorzenie?

https://www.youtube.com/watch?v=zZ_6WX9OZcA

 

The Fable (7 kwietnia)

Kiedy jest się niesławnym „genialnym zabójcą” The Fable, wiele rzeczy przychodzi łatwo. Jednak bycie normalnym człowiekiem nie jest jedną z nich. W rzeczywistości powiedzenie mu, że nie może nikogo zabić przez jakiś czas, może być najtrudniejszym zadaniem, jakie kiedykolwiek podjął…

https://www.youtube.com/watch?v=uajcv7fyDh0

 

Mission: Yozakura Family (7 kwietnia)

Obiecujący tytuł od studia Silver Link.

Uczeń liceum, Taiyou Asano, po śmierci rodziców w wypadku samochodowym ma problemy w nawiązywaniu kontaktów międzyludzkich. Jedyną osobą, z którą rozmawia, jest jego przyjaciółka z dzieciństwa, Mutsumi Yozakura – szycha najsilniejszej na świecie rodziny szpiegów. Najstarszy brat Musumi, Kyouichirou Yozakura, opiekuje się nią od czasu, kiedy ją zranił. Jego miłość do Mitsumi jest zabójcza, a jej brat ciągle nie daje mu spokoju. Żeby przeżyć, Taiyou musi poślubić Mutsumi i stać się członkiem jej rodziny. Pomimo niepokoju, zaczyna swoją podróż, aby stać się silnym szpiegiem, którego zadaniem jest ochrona żony i odkrycie mrocznych sekretów rodziny Yozakury.

 

KonoSuba 3 (10 kwietnia)

Życie Satou Kazumy, uwielbiającego gry wideo, powinno było się skończyć, gdy uderzyła w niego ciężarówka, ale przez zrządzenie losu, w końcu reinkarnuje się w innym świecie.
W kolejnej odsłonie serii, wioska Karmazynowych Demonów, z której pochodzą Megumin i Yun’yun, stoi w obliczu zagrożenia, które może oznaczać jej koniec. Kazuma i jego drużyna podążają za Yun’yun, która wraca do wioski Karmazynowych Demonów z zamiarem uratowania jej… Gdy staną w obliczu największego zagrożenia, co się stanie z życiem niezwykłego poszukiwacza przygód Kazumy?!

https://www.youtube.com/watch?v=p37syJvrlro

 

Kaiju No. 8 (13 kwietnia)

Kaijuu są wielkimi potworami, które od lat spędzają mieszkańcom Japonii sen z powiek. Kafka Hibino już za dzieciaka marzył, aby wstąpić do Korpusu — jednostki walczącej z kaijuu, jednak rzeczywistość daleko odbiega od tego, co chciał osiągnąć. Jako sprzątacz, który żadnej szczególnej integracji ani z członkami Korpusu, ani tym bardziej z kaijuu, nie ma, Hibino dochodzi do wniosku, że jego marzenie było tylko naiwną myślą dziecka. Niespodziewanie jednak natrafia na tajemniczego pasożyta, który atakuje go i dostaje się do jego ciała — tym sposobem chłopak nie tylko staje się jednym z przerażających monstrum, przed którymi chciał chronić innych; dzięki nabytym mocom jego marzenie o wstąpieniu do Korpusu może naprawdę się ziścić.

https://www.youtube.com/watch?v=JwF7bhvnCxI

 

Black Butler: Public School Arc (13 kwietnia)

Po wielu latach niesamowity duet demona i angielskiego arystokraty znów pojawi się na ekranach! Cielowi Phantomhive’owi i jego kamerdynerowi, Sebastianowi Michaelisowi  zlecono śledztwo w sprawie dziwnego zachowania Derricka Ardena i innych uczniów Weston College.

My Hero Academia 7 (4 maja)

Bohaterowie, dzięki informacjom dostarczonym przez Hawksa, wspólnie z policją są w stanie zorganizować akcję mającą na celu powstrzymanie złoczyńców i ich knowań. Deku wraz z innymi członkami klasy A dołącza do polowania. Czy bohaterowie odniosą sukces?

 

Demon Slayer 4 (12 maja)

Tanjirou, Nezuko razem z towarzyszami wyruszają w celu znalezienia kolejnych członków grupy Demon Hunter Corps, aby móc walczyć z demonami oraz odkryć tajemnice ich przeszłości. Bohaterowie muszą zmierzyć się z silnymi wrogami i pokonać swoje słabości, aby osiągnąć swoje cele oraz ocalić ludzkość przed demonami.

Tutaj warto mieć na uwadzę, że premierowy odcinek ma trwać aż godzinę.

 

Blood of Zeus 2 (15 maja)

Fenomenalna animacja od Netflixa w końcu doczekała się kontynuacji.Historia będzie kontynuowana od momentu, w którym zakończy się 1. sezon. W nadchodzących odcinkach możemy spodziewać się pojawienia Hadesa oraz powrotu wielu olimpijskich bóstw.

Rising Impact (22 czerwca)

Trzecioklasista Nanaumi Gawain mieszka ze swoim dziadkiem w górach w okolicach Fukushimy. Całymi dniami trenuje baseball z przyjaciółmi, marząc o zostaniu najlepszym pałkarzem na świecie. Pewnego dnia spotyka zawodową golfistkę Kirię Nishino i już przy pierwszej próbie uderza piłkę na odległość ponad 300 metrów. Od tej chwili Nanaumi jest oczarowany golfem. Kiria pomaga mu przenieść się do Tokio i wstąpić do Akademii Camelot, znanej na całym świecie szkoły dla młodych golfistów. Tam rywalizuje z utalentowanymi sportowcami z całego świata, a jego wrodzony talent do gry w golfa rozkwita!

Patrzyłam na ludzi zupełnie na wylot. Widziałam żebra, jelita, nawet całe gałki oczne. Tylko serce trafiało się jakoś rzadko...
0
Would love your thoughts, please comment.x