Od przeszłości nie ma ucieczki – recenzja książki „Totentanz”

dav

Przeszłość nigdy nie daje o sobie zapomnieć. Wraca ze zdwojoną siłą i na nowo otwiera nasze rany, żeby znowu zaczęły krwawić. Cienie przeszłości dopadają człowieka nawet po wielu latach. Jak poradził sobie z nimi główny bohater?

Trzeci tom cyklu Cienie przeszłości różni się od dwóch poprzednich. Ciężko dobrać odpowiednie słowa, ale można powiedzieć, że przekracza wszelkie granice. Autor także w tej części mocno zaskakuje!

Śmierć objęła rządy w mieście. Wśród młodzieży mnożą się samobójstwa, policja znajduje zwłoki zamordowanych młodych kobiet, a płatny zabójca rozwiązuje problemy handlarzy narkotyków. Kiedy spotyka się z komisarzem Marcinem Zakrzewskim, rzuca mu wyzwanie. Żeby złapać mordercę, Zakrzewski mierzy się z najmroczniejszą stroną swojej natury. Musi dokonać niemożliwego – zatańczyć ze śmiercią i przeżyć.

Przed komisarzem jest nie lada wyzwanie – prowadzenie trzech spraw jednocześnie. Radzi sobie z tym świetnie, wręcz znakomicie. Jak zawsze jako pierwszy trafia na właściwy trop. Za każdym razem jestem pod wrażeniem jego szybkości w łączeniu ze sobą nietypowych faktów, intuicyjnego działania i nieomylności. Jest bardzo bystrym i spostrzegawczym policjantem.

Zaskoczeniem był znów poruszony wątek jego zaginionego brata bliźniaka. Szokowało szczególnie to, że on mógł dalej żyć i mieć coś wspólnego z tymi morderstwami. To, co się z nim działo przez te wszystkie lata, było jak historia wyciągnięta z najstraszniejszego horroru. Myślę, że każdy postąpiłby jak Marcin, który nie wahał się ani chwili, tylko raz na zawsze zakończył sprawę z przeszłości.

Podsumowując, Totentanz wbił mnie w fotel. Zatkało mnie od nadmiaru emocji, a w głowie pozostał mi totalny chaos. Jak Gorzka wymyślił tę historię? To pytanie na długo będzie zaprzątało moje myśli.

Historia jaką przedstawił autor w powieści jest dziwna, niedorzeczna i nieprawdopodobna. Budzi lęk, przerażenie i strach, ale mimo to wciąga.  Długo nie można ponieść się z wrażenia. Książkę mogę polecić wszystkim tym, którzy lubią dobry kryminał, trzymający w napięciu do ostatniej strony. Ostrzegam, seria pochłania!

Książkę w dobrej cenie można zakupić na Świat Książki. Link do książki – https://www.swiatksiazki.pl/totentanz-cykl-cienie-przeszlosci-tom-3-6644390-ksiazka.html

Absolwentka technikum informatycznego. W wolnych chwilach czytam książki, oglądam filmy i seriale oraz spędzam czas z przyjaciółmi. Uwielbiam dobrą herbatkę oraz zwierzęta. Kocham wszystko co związane z fantastyką, ale nie pogardzę też inną tematyką książek.
0
Would love your thoughts, please comment.x