„Pamiętniki Wampirów”: 5 najgorszych rzeczy, które Elena zrobiła Stefanowi (i 5, które on zrobił jej)

Związek Stefana i Eleny był jednym z najważniejszych w Pamiętnikach Wampirów, ale nie zawsze dobrze się traktowali.

Popularny serial telewizyjny The Vampire Diaries trwał osiem sezonów, więc miał mnóstwo czasu na wprowadzenie i zbudowanie wielu par. Jednak te z nich, które wyróżniają się na tle pozostałych to Stelena (Elena i Stefan) oraz Delena (Elena i Damon).

Elena i Stefan byli pierwszą ważną parą w serialu. Poznali się krótko po powrocie Stefana do Mystic Falls. Przez wielu fanów ich relacja często określana jest jako miłość jak z bajki. Czyli krótko mówiąc – często pierwsza, młodzieńcza miłość. Zakochujemy się, idealizujemy, nie widzimy świata poza drugą połówką.

Nie oznacza to jednak, że zawsze byli dla siebie dobrzy. W czasie ich związku, a nawet po jego zakończeniu, zarówno Stefan, jak i Elena zrobili sobie nawzajem kilka całkiem złych rzeczy.

10) Elena: Podjęła próbę morderstwa z zazdrości

Biorąc pod uwagę całość, zazdrość nie wydaje się być czymś szczególnym. W tym przypadku, z jej powodu Elena prawie dopuściła się dwóch morderstw. Podczas gdy jej emocje były wyłączone, widok Stefana i Caroline bawiących się razem na imprezie, którą urządziła doprowadził ją do nie lada zazdrości.

Najpierw groziła mamie Caroline Liz, a potem walczyła z dziewczyną w lesie i zabiłaby ją, gdyby Damon i Stefan jej nie powstrzymali.

9) Stefan: Skłamał na temat Katherine

Relacja Stefan i Katherine nie należy do najprostszych. Przed przemianą był w niej szaleńczo zakochany, ale znienawidził ją, gdy stał się wampirem.

Jednak pomimo wszystkich problemów, które mogło to przynieść, Stefan powinien być uczciwy wobec Eleny i powiedzieć jej prawdę o Katherine. Uczciwość jest ważna w każdym związku, ale Stefan najwyraźniej nie odrobił tej lekcji.

8) Elena: Dzieliła się krwią z Damonem

Kiedy Elena zmieniła się w wampira w czwartym sezonie, zmagała się ze swoim nowym życiem – głównie z pragnieniem picia krwi. Wampiry muszą się karmić, a Elena miała problemy z utrzymaniem krwi. Aby jej pomóc, Damon zaoferował jej wypicie swojej, a ona się zgodziła, mimo tego, że wówczas nadal była ze Stefanem.

Karmienie innego wampira jest bardzo intymne, więc to trochę tak, jakby Elena zdradziła Stefana. Jednak szczerze mówiąc, wtedy o tym nie wiedziała, więc to nie była do końca jej wina.

7) Stefan: Porwał Elenę, aby zemścić się na Klausie

Kiedy Klaus w końcu wyzwolił Stefana z obowiązku spełniania jego wszelkich kaprysów, Stefan postanowił zemścić się na nim za zrujnowanie jego relacji z Eleną i zmuszenie go do opuszczenia Mystic Falls. Ukradł trumny, w których Klaus przechowywał swoje rodzeństwo, zabił niektóre z jego hybryd, a nawet porwał Elenę.

Następnie groził, że zepchnie ją z mostu Wickery, mimo iż wiedział, że to ten sam most, z którego rodzice Eleny spadli i utopili się. Nie tylko straszył Elenę, że zmieni ją w wampira, ale także przypomniał jej o śmierci rodziców.

6) Elena: Dała mu tonąć przez całe lato

Inni bohaterowie The Vampire Diaries twierdzą, że Elena jest wspaniałą przyjaciółką, ale dowody wskazują na coś wręcz przeciwnego. Nie tylko próbowała zabić swoje dwie najlepsze przyjaciółki, ale też nie zauważyła, że Stefan zaginął.

Tak, powiedział że wyjeżdża, ale Elena nigdy nie próbowała się do niego dodzwonić, żeby zobaczyć jak sobie radzi, bo miała wówczas obsesję na punkcie Damona. W rezultacie Stefan spędził całe lato zamknięty w metalowej skrzyni (dzięki uprzejmości Silasa) i nieustannie tonął…

5) Stefan: Zagroził jej życiu

Związek Eleny i Stefana miał swoje wzloty i upadki, ale w większości wydawał się szczęśliwy, a przynajmniej wtedy, gdy trwał. Nie można jednak zaprzeczyć, że Stefan pojawiając się w życiu Eleny, sprowadził na nią niebezpieczeństwo.

Zarówno Stefan, jak i Damon mają talent do przyciągania kłopotów. To nie fair, że Stefan wniósł cały ten wampirsko-nadprzyrodzony dramat do młodego życia Eleny, tym bardziej, że w tym czasie miała jeszcze do czynienia ze śmiercią swoich rodziców i była bezbronna emocjonalnie.

4) Elena: Pocałowała Damona

Kiedy Elena i Stefan rozstali się – mogła śmiało całować kogo tylko chciała – w tym brata Stefana. Ale o czym niektórzy fani mogli już zapomnieć, Elena pocałowała Damona kilka razy, kiedy była jeszcze w związku ze Stefanem – w pewnym sensie.

Przykładowo, całowała się z Damonem w trzecim sezonie, gdy wciąż szukała sposobu na sprowadzenie Stefana do domu i uwolnienie go spod wpływu Klausa.

3) Stefan: Nie towarzyszył jej w konkursie na Miss Mystic Falls

W pierwszym sezonie serialu Stefan miał problemy z opanowaniem żądzy ludzkiej krwi. W pewnym momencie miał towarzyszyć Elenie w konkursie Miss Mystic Falls.

Mieli razem tańczyć, ale Stefan zamiast tego zaatakował jedną z rywalizujących dziewczyn i porzucił Elenę, mimo że konkurs wiele dla niej znaczył. Na szczęście dla Eleny, Damon wkroczył i zastąpił młodszego brata podczas tańca.

2) Elena: Przespała się z Damonem krótko po tym, jak zerwali

Stefan i Elena tworzyli parę, mniej więcej, w pierwszych trzech sezonach serialu. Następnie Stefan zerwał z Eleną na początku czwartego sezonu, ponieważ uświadomił sobie, że Elena żywi uczucia do Damona.

To prawda, że to Stefan zainicjował zerwanie a nie Elena, ale i tak zachowała się niezbyt dobrze, gdy przespała się z Damonem dzień po rozstaniu. Trochę dłuższe oczekiwanie nie zaszkodziłoby jej, ale Elena po prostu nie mogła się powstrzymać.

1) Stefan: Traktował ją jak zepsutą zabawkę

Po przemianie w wampira charakter Eleny uległ znacznej zmianie, co niezbyt pasowało Stefanowi. Nie mogąc znieść poczucia winy i tego, kim stała się Elena, zaczął obsesyjnie szukać lekarstwa, nie zważając na to, że rani Elenę swoim zachowaniem.

Damon: Chcesz ją wyleczyć, bo jest wampirem i nie jest do tego stworzona, czy dlatego, że nie potrafisz jej kochać gdy nim jest?

Stefan: Zawsze będę ją kochał. Ale ona nie powinna być tą osobą. Nie chcę, żeby taka była.

Damon: Cóż, jeśli mam doprowadzić tę bajkę do końca, pozwól mi wyjaśnić jedną rzecz.

Stefan: Co takiego?

Damon: Mnie podoba się niezależnie od tego kim jest, bracie. Więc jeśli to zrobimy, zrobimy to dla ciebie.

A dla Was która sytuacja pomiędzy Stefanem i Eleną była czerwoną flagą?

Swoimi przemyśleniami podzielcie się w komentarzach!

0
Would love your thoughts, please comment.x