Salih Bademci o swoich dotychczasowych rolach

Salih Bademci obecny jest na ekranach od lat. Zazwyczaj jednak to role drugoplanowe, często nazywane drugorzędnymi. Przeczytajcie co aktor myśli o swojej dotychczasowej karierze!

Salih Bademci urodził się w 1984 roku w Izmirze. Jest jednym z najbardziej rozchwytywanych aktorów ostatnich lat. Pierwszy raz na planie filmowym pojawił się już w 1994 r., w Mıymülüklar Kraları. W 2007 r. zadebiutował w produkcji telewizyjnej rolą Muzaffer’a w Elveda Rumeli. 

Gwiazda aktora rozbłysła w roku 2011 wraz z produkcją Öyle Bir Geçer Zaman ki, jednak wielkim przełomem w karierze Saliha okazał się rok 2015, kiedy otrzymał angaż do Kiralik Ask. Sam serial odniósł wielki sukces i wyznaczył nowy trend w tureckich serialach, a drugoplanowa rola Sinana Karakaya przyniosła Salihowi międzynarodową rozpoznawalność.

Salih zazwyczaj obsadzany jest w rolach drugoplanowych. Sam o sobie mówi, że jest osobą pełną energii i tą energię próbuje przenieść na swoje postacie.

„Oczywiście nie jest mi trudno powstrzymać energię, gdy zaczyna się gra. Jednak lubię miło spędzać czas z współgrającym, więc kiedy idę na plan nikt nie może powiedzieć „tryb Saliha jest dzisiaj niski”. Chcę, żeby ludzie byli szczęśliwi. Potrafię się złościć lub zdenerwować jak wszyscy, ale życie nie jest wystarczająco długie, aby być nieszczęśliwym lub unieszczęśliwiać innych. I bardzo cenny”.

Rok 2021 jest dla Saliha przełomowy. Po  kolejnych drugoplanowych rolach w Istanbullu Gelin i Kirmizi Oda wreszcie może pokazać swój kunszt. W aż trzech produkcjach gra pierwsze skrzypce.  Role w Ilk Ve Son, Yalanci i Kulüp bardzo różnią się od siebie, przez co możemy podziwiać nie tylko jego kunszt aktorski, ale też świetny głos i wyczucie rytmu.

Sam Salih o swoim dorobku mówi w sposób niezwykle skromny:

„Kto nie chce być bardziej widziany i doceniany? Ale tylko dlatego, że gram teraz główne role nie może być tak, że nie dostanę późnej roli drugoplanowej. (…) Poza tym wszystkie moje role drugorzędne były dla mnie najważniejsze. Tak je zawsze widziałem”

A Wy jak oceniacie role Saliha Bademci?

 

 

 

0
Would love your thoughts, please comment.x