Showrunnerzy „Wednesday” ujawniają swoje oczekiwania co do sezonu drugiego

Mimo że Wednesday nie została oficjalnie przedłużona przez Netflixa, można założyć, że powrócimy do uniwersum Rodziny Addamsów.

Showrunnerzy Al Gough i Miles Millar zasugerowali, że serial będzie wciąż przynosił nowe tajemnice do zbadania przez tytułową bohaterkę, ale czego jeszcze możemy się spodziewać po przyszłych odcinkach?

W wywiadzie dla The Hollywwod Reporter, Gough i Millar ujawnili, że są podekscytowani dalszą pracą nad Wednesday oraz jej relacjami z otaczającymi ją osobami, takimi jak jej matka –  Morticia  (Catherine Zeta-Jones) czy przyjaciółka –  Enid (Emma Myers).

Duet skomentował główne tematy serii:

„Chcemy w pewnym sensie zbadać i skomplikować wszystkie te relacje w przyszłości. Szkoła była zamknięta, kiedy wyszli, co dało nam dużo możliwości w drugim sezonie i myślę, że jest to coś, co z radością odkryjemy. Dla nas serial jest naprawdę o tej przyjaźni, a Wednesday i Enid naprawdę są w centrum tego. (…) Inną rzeczą, która jest naprawdę interesująca, jest dalsze badanie relacji matka – córka, Wednesday – Morticia.”

Czy Wednesday i Enid może połączyć coś więcej niż przyjaźń? Zdaniem showrunerów nic nie jest wykluczone, jednak w wypadku tej dwójki, niezmiernie ważna dla fabuły jest ich siostrzana relacja. Wednesday będzie powoli odkrywała swoją seksualność, ale tylko wtedy, kiedy to będzie ważne dla fabuły.

„Nie będziemy niczego dyskontować i oczywiście z czasem postacie same się ujawniają, co jest fajną rzeczą, którą kochamy w telewizji, że jest to integralna podróż. Mamy mapę drogową i chcielibyśmy, aby trasy wzdłuż tej mapy prowadziły w nieoczekiwanych kierunkach. Więc, jesteśmy otwarci na wszystko. Chcemy zbadać tę przyjaźń w każdy sposób, ale nie będziemy, bo to jest to, gdzie czasami można zostać źle skierowanym przez fanów (…) Jak powiedział Al, ta przyjaźń jest kluczem do naszej wizji serialu.”

Wednesday udało się utrzymać na szczycie najchętniej oglądanych seriali Netflixa przez cztery kolejne tygodnie, więc zamówienie drugiego sezonu to tylko kwestia czasu.

W kontynuacji zatem możemy spodziewać się jeszcze więcej duetu matka/córka oraz Wednesday/Enid, co z pewnością zachęca do oczekiwania na kontynuację.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x