Co grasuje w Nevermore? [Spoilery]

W ostatnią środę, 23 listopada, wreszcie po miesiącach oczekiwania mogliśmy obejrzeć 1 odcinek Wednesday.

Tytułowa dziewczynka, pochodząca z rodziny Addamsów, rozpoczyna naukę w Akademii Nevermore. To szkoła dla Wyrzutków, czyli dzieciaków o dziwnych, ale i jednocześnie intrygujących zdolnościach magicznych.

Biedna Wednesday nie przepada za swoim nowym miejscem zamieszkania i nauki. Do czasu. Do momentu, gdy zostaje wplątana w pewną zagadkę. Jakiś potwór krąży po Akademii i okolicznym mieście Jerycho, atakując niczego nieświadomych ludzi. Śledztwo prowadzi do kilku podejrzanych w tej sprawie, ale wciąż pozostaje pytanie – kto jest tym monstrum?

Istota ta jest znana jako Hyde. Dziewczyna dowiaduje się o tym w odcinku 7., kiedy to odwiedza ją ukochany wuj Fester. Z jego pomocą odkrywa, że potwór wziął swoje imię od historii Jekylla i Hyde’a, bo jest w dużej mierze słodki i niegroźny, ale ma też swoją mroczną stronę. Dowiaduje się też, że monstrum na pewno nie działa samo – potrzebuje mistrza, który będzie odkrywał jego moce i kontrolował je.

Tym potworem okazuje się Tyler Galphin. Był on jednym z podejrzanych, ale nie tym głównym (bo był nim Xavier). Zmyliły ją „dowody”, które znalazła, czyli tajemniczy rysunek i kryjówka w lesie. Prawdy dowiedziała się… podczas pocałunku z Tylerem, kiedy to użyła swoich mocy telepatycznych i ujrzała, kim naprawdę jest młodzieniec.

Pod koniec 8. odcinka Wednesday musi walczyć z Galphinem oraz jego mistrzem. Walka nie idzie jednak po jej myśli i wydaje się, że to koniec. Jednak pojawiają się inni uczniowie Akademii, w tym Enid – współlokatorka młodej Addamsówny i wilkołaczka.

Mistrzem Hyde’a okazuje się Marilyn Thornhill (podszywająca się pod Lauren Gates) i – podobnie jak w przypadku tożsamości potwora – Wednesday została zmylona. Podejrzewała bowiem doktora Kinbotta o kontrolowanie bestii. Jednak po rozmowie z Eugene’m, swoim przyjacielem, podejrzenia przerzuca na panią Marilyn Thornhill.

Dziewczyna w końcu dowiaduje się, jaki jest plan pani Thornhill. Okazuje się ona siostrą Garretta Gatesa, zabitego przez Morticię, gdy ta uczęszczała do Akademii. To też potomkini Josepha Crackstone’a, ojca założyciela Jerycha, którego planem za życia było uwolnienie świata od Wyrzutków.

Kobieta chciała wskrzesić swojego przodka i pomóc mu zrealizować jego mroczną wizję. Do tego były jednak potrzebne ciała kilku uczniów Nevermore, w czym pomógł Tyler. Rytuał wymagał też krwi córki Addamsów, ponieważ jej przodkinią jest Goody Addams, którą wieki temu Crackstone oskarżył przed sądem o uprawianie czarów.

Na całe szczęście z pomocą nastolatków z Nevermore oraz ducha Goody, Wednesday i jej przyjaciele są w stanie pokonać zarówno zmartwychwstałego Crackstone’a, jak i Laurel.

Cześć, tu Ola. Zgodnie ze swoim pseudonimem zaczytuję się głównie w fantastyce, ale nie pogardzę też dobrym kryminałem. Wciąż odkrywam nowe, ciekawe dla mnie gatunki książek. Gram też w gry( zazwyczaj przygodowe typu Tomb Raider czy ASC) Jestem szczęśliwa, że mogę Cię poznać!
1
0
Would love your thoughts, please comment.x