„Skazana” – co zrobisz, gdy prawo obróci się przeciwko tobie?

Tydzień temu w serwisie Player.pl pojawił się nowy serial z Agatą Kuleszą w roli głównej. Skazana to opowieść o sędzi Alicji Mazur, skazanej za morderstwo, którego nie popełniła. Potężna dawka emocji, które widz przeżywa razem z osadzonymi, nie pozwala oderwać wzroku od ekranu.


Wyobraź sobie, że całe swoje życie poświęciłeś prawu i w imieniu tego prawa wydajesz wyroki. Wysokie i możliwie jak najbardziej surowe. Pewnego dnia sam zostajesz skazany. Dla dodania pikanterii pomyśl, że trafiasz do tego zakładu karnego, gdzie wyrok odsiadują kobiety wysłane tam przez ciebie. Musisz przetrwać na terytorium, na którym jesteś wrogiem. Próbujesz z całych sił dowieść swojej niewinności, powołując się na prawo, które znasz i któremu wierzysz, ale nikt nie chce z tobą rozmawiać. Tam jesteś niewinny, jak każdy osadzony.

Surowa i bezwzględna


Alicja Mazur była sędzią surową i bezwzględną dla złoczyńców. Nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności została uznana za winną morderstwa młodej kobiety. Uchylony w trybie pilnym immunitet sędziowski przestaje ją chronić, a prawo zaczyna działać przeciwko niej. Wszystko wskazuje na nieźle ukartowaną intrygę. Tylko jak tego dowieść? Nie można było jej się bronić. Zawiódł system, którego tyle lat była częścią. Jej najbliżsi, córka i mąż, mogli tylko przyglądać się, jak ich ukochana matka i żona zostaje w poniżający sposób zabrana do zakładu karnego.

Odarta ze swej godności, niewygodna dla władz jednostki penitencjarnej i znienawidzona przez współosadzone, rozpoczyna żywot skazanej. Jednak żeby przetrwać, musi przyjąć do wiadomości zasady panujące w więzieniu. Jest to świat, o którego realiach nie miała w ogóle pojęcia. Na pierwszy rzut oka widać, że lekko nie będzie. Osadzone, które trafiły do zakładu dzięki wyrokowi Alicji, będą chciały pokazać jej miejsce w szeregu, będą się mściły.

Niewinna?

Co powinna zrobić? Wie, że jest niewinna, jednak sąd wydał wyrok w imieniu Rzeczpospolitej. Alicja od słowa do słowa, od spojrzenia do spojrzenia, od spotkania do spotkania… po nitce do kłębka odkrywa nowe fakty, które spowodowały, że odsiaduje wyrok 15 lat pozbawienia wolności. Pomaga jej córka, która od początku wierzy w jej niewinność.

Oprócz Alicji poznajemy szereg innych osadzonych z nią kobiet. Każda z nich ma osobną historię, każda na swój sposób pokutuje za swoje czyny. Tylko czy każda jest winna?
W roli Alicji fenomenalna Agata Kulesza, która trafia do jednej celi z Pati. W tej roli równie genialna Aleksandra Adamska.

Historię oparto na faktach, za inspirację posłużyła książka Ewy Ornackiej pod tytułem Skazane na potępienie.

0
Would love your thoughts, please comment.x