STASHKA opowiada „Historie” inspirowane życiem!

STASHKA prezentuje swój nowy album HISTORIE, który ukazał się 8 marca 2021 roku w wytwórni Soul Records. Płyta dostępna jest w sklepie soulgang.pl.

Album Historie Stashki to osobisty i niezwykle intymny zbiór utworów, w których artystka snuje historie oparte na własnych, często bardzo prywatnych doświadczeniach z życia.
To wnikliwość w obserwacji świata i własnych emocji sprawia, że album jest tak bardzo autentyczny. Intencją Stashki jest, aby w Historiach każdy odnalazł kawałek siebie i własnego świata.

Drugi album w karierze Stashki, piosenkarki, kompozytorki i autorki tekstów, powstawał na przestrzeni ostatnich lat. Cechuje go swobodny i bezpretensjonalny styl, który najlepiej wyraża duszę i naturę wokalistki.

Artystka pracowała nad albumem z muzykami i producentami, którzy na swoim koncie mają wiele sukcesów, również radiowych. Są wśród nich między innymi: Dominic Buczkowski, producent czterech piosenek, które znalazły się na albumie. Autorem kilku tekstów jest znany i ceniony Wojciech Byrski.

Album można zakupić w sklepie soulgang.pl pod adresem:
https://soulgang.pl/produkt/cd-gifty-stashka-historie

Promomix albumu:
https://www.youtube.com/watch?v=pG69ZYBFIFc

STASHKA – BIO

Katarzyna Hain, zwana Stashką, to piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów. Jest dyplomowanym magistrem muzykologii. Gra na fortepianie i gitarze. Uprawia zróżnicowany repertuar, jest otwarta na wszelkie gatunki i ma już swój rozpoznawalny „stashkowy” styl.

To perfekcjonistka w każdym calu. Mówi:

Wszystko, czego chcę w mojej muzyce,
to dobrze się bawić i dobrze z tym czuć. I tego samego chcę

dla mojej publiczności. W swojej twórczości jestem tak samo beztroska,
jak i szczera, wszystko, co tworzę, przychodzi do mnie w naturalny
sposób. W tekstach każdy znajdzie coś dla siebie, ale nie wszystko
traktujcie zupełnie na poważnie. Moje motto to niezmiennie:
»Pozytywnie i do przodu«.

Dużo energii Stashce dają dzieci z prowadzonego przez nią zespołu MazurKids ze Szczytna, skąd pochodzi. Z mazurskiego pochodzenia wynika też zamiłowanie Artystki do natury.

Stashka zaczynała od dyplomu za arie i pieśni operowe. Później sprawdzała się w zespole cygańskim i jako członek Chóru Akademickiego, a następnie w chórkach, które wspomagały takie gwiazdy, jak Ania Wyszkoni, Zakopower, Kasia Cerekwicka czy Marika.

Doświadczenia, jakie zebrała podczas tras koncertowych i obserwacja kulis estrady w kraju i za granicą, otworzyły jej drogę i perspektywę do działalności solowej.

Pierwsze nagrody i wyróżnienia, udział w premierach opolskich, zwycięstwo w plebiscycie Przebojem na antenę i nagroda Radia Fama doprowadziły ją do podwójnego sukcesu na międzynarodowym festiwalu Baltic Song Festival w Karlshamn w Szwecji, gdzie zdobyła głównąnagrodę, Grand Prix i Nagrodę Publiczności.

Ten sukces zadecydował o nagraniu przez nią pierwszej solowej płyty Naturalnie, bardzo dobrze przyjętej na naszym rynku muzycznym, pozytywnie odebranej przez media i fanów. 8 marca 2021 roku ukazał się drugi album Stashki, Historie.

*notatka prasowa

Miłośniczka kotów, książek i dobrej herbaty! Najbardziej preferuję fantastykę i romanse, ale innymi gatunkami nie pogardzę. Dodatkowo w moim sercu gości jeszcze teatr i taniec.
0
Would love your thoughts, please comment.x