„The Wonderful Story of Henry Sugar” – wszystko, co wiemy na ten moment

by: Getty Images

Film krótkometrażowy Wesa Andersona zanim trafi do serwisu streamingowego, będzie miał swoją premiere na Festiwalu Filmowym w Wenecji.

Netflix nawiązał współpracę ze znanym filmowcem Wesem Andersonem, aby wyprodukować The Wonderful Story of Henry Sugar, oparty na kilku opowiadaniach Roalda Dahla, w tym na podstawie historii o tym samym tytule. Krótkometrażowa produkcja, ma mieć gwiazdorską obsadę z Benedictem Cumberbatchem, Benem Kingsleyem, Ralphem Fiennesem i Devem Patelem na czele.

Scenarzystą oraz reżyserem filmu jest, siedmiokrotnie nominowany do Oscara, Wes Anderson, który niedawno wydał Kuriera Francuskiego.

The Wonderful Story of Henry Sugar to już druga adaptacja twórczości Dahla w dorobku Andersona, zaraz po filmie Fantastyczny Pan Lis z 2009 roku. Będzie to także jego pierwszy film dla serwisu streamingowego.

Anderson wyprodukuje go pod swoim szyldem, American Empirical Pictures. Producentami są, Steven Rales i Jeremy Dawson, a współproducentami, Octavia Peissel, John Peet oraz Alice Dawson.

Często współpracujący z Andersonem, Robert D. Yeoman, będzie autorem zdjęć do projektu, a Kasia Walicka-Maimone została wymieniona jako projektantka kostiumów.

Cudowna historia Henry’ego Sugara to pierwszy duży film fabularny Dahla, na wyłączność w platformie. Po przejęciu Ronald Dahl Story Company jesienią 2021 roku, streamer uzyskał prawa do adaptacji całego katalogu autora. Warto także zauważyć, że zanim to się stało ta produkcja została wybrana jako pierwsza.

Jak być może wiecie, Netflix planuje liczne adaptacje telewizyjne oraz filmowe w świecie Roalda Dahla, w tym Charliego i Fabryki Czekolady oraz Państwa Głuptaków.

Projekt Wesa Andersona, po raz pierwszy wyszedł na jaw za pośrednictwem Baza Bamigboye, który pracował wówczas dla DailyMail:

Netflix nie ustalił dokładnej daty premiery, ale wiemy, że film ukaże się w 2023 roku. Informacja ta, pojawiła się wraz z ujawnieniem listy filmów serwisu, w styczniu 2023 roku.

Przed datą pojawienia się w serwisie, ekranizacja zostanie wyświetlona na Festiwalu Filmowym w Wenecji (odbywającym się między 30 sierpnia, a 9 września) jako film pozakonkursowy.

Anderson, w rozmowie z IndieWire, został zapytany o nadchodzącą produkcję i wyjaśnił, że

”Nie jest to film pełnometrażowy” dodając: „To jakieś 37 minut”.

Od tego czasu potwierdzono, że będzie trwał łącznie 39 minut.

Ponadto, Anderson poinformował dlaczego zdecydował się nakręcić film krótkometrażowy dla serwisu i porównał tytuł do swojej innej produkcji, Apple Hotel Chevalier z 2007 roku:

Ponieważ jest to 37-minutowy film, to [Netflix] był idealnym miejscem, aby to zrobić, ponieważ tak naprawdę nie jest to film. Wiesz, że kiedyś BBC robiło takie rzeczy, tak zwane „Play for Today” w reżyserii ludzi takich jak Steven Frears, John Schlesinger i Alan Clarke. Były to godzinne lub nawet krótsze programy. W pewnym sensie wyobrażałem sobie coś takiego.

Jak wspomniano powyżej, film będzie oparty na zbiorze opowiadań Ronalda Dahla, The Wonderful Story of Henry Sugar and Six More, opublikowanym po raz pierwszy w 1982 roku. Tytuł sugeruje, że zawiera on łącznie siedem historii.

Zgodnie z oficjalną informacją, adaptacja Andersona zaczerpnie wiele z powyższego zbioru.

Tytułowa historia koncentruje się na mężczyźnie o imieniu Henry Sugar, człowieku, który kradnie książkę. Ona pokazuje mu, jak widzieć przez przedmioty i przewidywać przyszłość. Opowiadanie opisuje serię nieszczęśliwych przygód, które obejmują unikanie popleczników mafii, współpracę z hollywoodzkim wizażystą, w celu stworzenia nowej tożsamości oraz zakładanie sierocińców na całym świecie.

Kolejnym filmem, jest Chłopiec, który rozmawiał ze zwierzętami, w którym wyrzucony na brzeg żółw morski i bohater mają ze sobą więcej wspólnego niż mogłoby się wydawać. Autostopowicz udowadnia, że profesjonalny kieszonkowiec może być idealnym kumplem w potrzebie. Następnie Skarb Mildenhall – czyli, prawdziwa opowieść o odnalezionej fortunie i straconej szansie. Natomiast Łabędź, to krótka historia o chłopcach Ernim i jego przyjacielu Raymondzie, którzy lubią znęcać się nad Peterem Watsonem.

Dwa kolejne opowiadania, Szczęśliwa Przerwa i Kawałek ciasta, są oparte na faktach i przedstawiają, dwie różne części życia Ronalda Dahla.

Wśród pierwszych ogłoszeń dotyczących obsady filmu, znalazł się Benedict Cumberbatch, który będzie narratorem. Zagra on tytułowego bohatera, a także kilka innych postaci, będąc tym samym łącznikiem pomiędzy opowiadaniami. Ostatnie role aktora to, występy w Psie Pazury i Spider-Man: Bez drogi do domu.

Do mężczyzny w tym projekcie dołączą, Dev Patel, Ralph Fiennes i Sir Ben Kingsley. Tego pierwszego można zobaczyć, w uznanym filmie Zielony rycerz z 2021 roku i nadchodzącym Człowieku małpie. Natomiast ostatni występ Fiennesa obejmuje produkcję, w której Daniel Craig zagrał agenta poraz ostatni, czyli Nie czas umierać oraz prequel Kingsmana. Aktora Kingsleya, zdobywcę Oscara, można zobaczyć w filmie Shang-Chi i Legenda Dziesięciu Pierścieni.

Rupert Friend, Richard Ayoade i Asa Jennings, również zostali ogłoszeni jako członkowie obsady.

Według The Hollywood Reporter, produkcja filmu rozpoczęła się w styczniu 2022 roku w Wielkiej Brytanii i trwała do końca marca 2022 roku.

Cześć, tu Ola. Zgodnie ze swoim pseudonimem zaczytuję się głównie w fantastyce, ale nie pogardzę też dobrym kryminałem. Wciąż odkrywam nowe, ciekawe dla mnie gatunki książek. Gram też w gry( zazwyczaj przygodowe typu Tomb Raider czy ASC) Jestem szczęśliwa, że mogę Cię poznać!
0
Would love your thoughts, please comment.x