TOP 5 najlepszych filmów LGBT na Netflixie, które warto zobaczyć

Na przestrzeni lat powstało sporo dobrych filmów z wątkami homoseksualnymi. Jeszcze nie tak dawno produkcje zawierające sceny osób LGBT było rzadkością.

Sytuacja diametralnie się zmieniła. Obecnie powstaje coraz więcej pełnometrażowych filmów, które poruszają tematy par jednopłciowych. Dostęp do takich treści jest obecnie niezwykle łatwy. Wszystkie produkcje znajdziecie na platformie Netflix.

Tamte dni, tamte noce (Call Me by Your Name) – 2017 rok

Północne Włochy, lato 1983 roku. Elio Perlman, błyskotliwy siedemnastolatek o amerykańsko-włoskim pochodzeniu, spędza wakacje w XVII-wiecznej willi, komponując i grając muzykę klasyczną. Pewnego dnia do willi przybywa Oliver, młody amerykański stypendysta, pracujący z ojcem Elia nad swym doktoratem. W porażająco pięknych krajobrazach spalonej słońcem Italii Elio i Oliver odkrywają odurzającą siłę wzajemnego przyciągania. To lato zapamiętają na zawsze.

Więcej niż myślisz (The Half of It) – 2020 rok

Nieśmiała kujonka Ellie zostaje wynajęta przez Paula — uroczego, ale niezbyt elokwentnego sportowca — by pomóc mu poderwać popularną dziewczynę. Wbrew dzielącym ich różnicom ten biznesowy układ szybko przeradza się w przyjaźń. Sprawa jednak się komplikuje, gdy Ellie stwierdza, że obiekt westchnień Paula podoba się również jej.

Holding the Man – 2015 rok

Szkolna znajomość Tima i Johna staje się wieloletnim związkiem. Postępująca choroba jednego z nich wystawia ich relację na trudną próbę.

Loev – 2015 rok

Podczas wycieczki w góry makler z Wall Street przewartościowuje swoje życie, odkrywając w sobie uczucie do dawnego znajomego rozczarowanego dotychczasowym związkiem.

Piękny drań (Handsome Devil) – 2016 rok

Prześladowany w szkole outsider i najlepszy zawodnik rugby są zmuszeni zamieszkać razem w jednym pokoju w internacie. Chociaż są całkiem różni, zaczynają coraz lepiej się rozumieć.  Czara goryczy przelewa się, gdy do jego pokoju w internacie przydzielony zostaje nowy w szkole Conor – chłopak, który jest ucieleśnieniem wszystkiego, co do tej pory zatruwało Nedowi życie.

Zachęcamy do dołączenia do jednego z największych serwerów LGBT w Polsce! Jest tam dużo ludzi, którzy są tacy jak Ty! Nie czekaj, dołącz i poznawaj nowych ludzi – DOŁĄCZ.

https://youtu.be/7ZkxHC7m4ys

Zapraszamy wszystkich do komentowania i podawania własnych filmów, które zawierają wątek LGBT!

Jestem miłośnikiem fantastyki oraz świata Pokemonów i uniwersum Marvela. W wolnych chwilach lubię oglądać mało znane produkcje, o których nikt nie słyszał.
0
Would love your thoughts, please comment.x