Wszystko, co już wiemy o sezonie 5B „Lucyfera”

21 sierpnia mogliśmy obejrzeć pierwsze osiem odcinków Lucyfera. Co jednak wiadomo o kolejnych z serii 5B?

Piąty sezon Lucyfera bił rekordy popularności na światowym (i polskim) Netfliksie, więc fani już pytają co z kolejną częścią, czyli serią 5B. Co już wiemy?

Wiadomo, że ekipa serialu wraca na plan 24 września. Tego dnia ruszą ponownie zdjęcia do finału piątego sezonu, które zostały przerwane w połowie przez pandemie. Po ukończeniu zdjęć obsada pozostanie na planie, by od razu zabrać się za finałowy szósty sezon.

Showrunnerzy serialu ujawnili na Twiterze wszystkie tytuły odcinków. Tutaj macie pełną listę: Family Dinner, Resting Devil Face, Bloody Celestial Karaoke Jam, Daniel Espinoza: Naked and Afraid, A Little Harmless Stalking, Nothing Lasts Forever, Is This Really How It’s Going to End? i A Chance at a Happy Ending. Możliwe, że tytuł finału zostanie zmieniony, właśnie dlatego, że serial dostał szósty sezon.

– Zdaliśmy sobie sprawę, że w ostatnich chwilach finałowego odcinka przyśpieszyliśmy wiele świetnych wątków żeby dać widzom satysfakcjonujące zakończenie wszystkich bohaterów. Dosłownie wyrzuciliśmy akt szósty [odcinka] i doszliśmy do wniosku, że podzielimy tę scenę tak, żeby zagłębić się w to i odkryć, jak bohaterowie dojdą do tego miejsca, w którym się znaleźli. I to właśnie jest smaczkiem 6. sezonu – mówiła showrunnerka Ildy Modrovich w rozmowie z EW.

Joe Henderson zapowiedział, że ten sezon będzie jeszcze bardziej emocjonalny ze wszystkich dotychczasowych sezonów.

Powiedzmy, że sezon 5B jest naszym najbardziej emocjonalnym sezonem do tej pory – naszym najbardziej emocjonalnym fragmentem po całym tym mroku z 5A. Jest w tym też lekkość, ale mam wrażenie, że sezon 5A zaczął się nieco mroczniej. 5B będzie jeszcze jaśniejszy i równocześnie mroczniejszy, bo przed świtem zawsze jest najciemniej.

Dalej Henderson zapowiada kontynuację nietypowej historii rodzinnej.

– To historia rodzinna. Tato wrócił do domu i nie jest zadowolony z tego, co robią jego dzieci. To jedna z rzeczy, którymi zajmiemy się w sezonie 5B – rodzinnymi relacjami i ich emocjonalnymi aspektami. Wiele z tego, co działo się do tej pory, polegało na tym, że wszyscy interpretowali to, czego chciał ojciec. Wszyscy próbowali odgadnąć, o co chodzi. Wszyscy starali się sprostać oczekiwaniom. Niezależnie od tego, czy rzeczywiście są to oczekiwania ojca, ponieważ działa on w nieco tajemniczy sposób – mówi.

Dowiemy się również, o co chodzi z krzywym ramieniem Michaela. Twórcy obiecują, że dokładnie wyjaśnią, skąd się wzięła ta kontuzja.

Prawdopodobnie będziemy czekać na premierę do drugiego albo nawet trzeciego kwartału 2021 roku. Z kolei szósty sezon zobaczymy w 2022 roku.

Absolwentka technikum informatycznego. W wolnych chwilach czytam książki, oglądam filmy i seriale oraz spędzam czas z przyjaciółmi. Uwielbiam dobrą herbatkę oraz zwierzęta. Kocham wszystko co związane z fantastyką, ale nie pogardzę też inną tematyką książek.
0
Would love your thoughts, please comment.x