Zdjęcia do nowego filmu Gwiezdnych Wojen rozpoczną się już we wrześniu!

Zdjęcia do filmu Gwiezdne Wojny: Część X mają rozpocząć się we wrześniu w w Wielkiej Brytanii.

Za reżyserię odpowiada Sharmeen Obaid-Chinoy, a Daisy Ridley powróci jako wojowniczka Jedi o imieniu Rey.

Premierę zaplanowano na 2026 rok.

Akcja będzie miała miejsce 15 lat po wydarzeniach, które mogliśmy oglądać w Gwiezdne Wojny – Skywalker. Odrodzenie. Jednak rola Rey ma zostać ograniczona do drugoplanowego występu. Ma przypominać rolę Obi-Wana Kenobiego w oryginalnej trylogii, lub Luke’a Skywalkera w sequelach. Dziewczyna ma zająć się swoim Nowym Zakonem Jedi.

Oprócz Daisy Ridley, nie podano innych nazwisk wchodzących w skład obsady.

Scenariusz filmu przeszedł kilka poprawek, a współautorami byli początkowo Damon Lindelof i Justin Britt-Gibson. W marcu 2023 roku scenarzystą został Steven Knight, zastępując Damona i Justina. Obaid-Chinoy jest najbardziej znany z reżyserowania odcinków serialu na podstawie Marvel Comics Ms. Marvel.

Obaid-Chinoy powiedział:

Jestem bardzo podekscytowany tym projektem, ponieważ czuję, że to, co za chwilę stworzymy, będzie czymś naprawdę wyjątkowym.

Dodał również:

Jesteśmy w 2024 roku i najwyższy czas, aby pojawiła się kobieta, która ukształtowałaby historię w odległej galaktyce.

Zdjęcia do projektu będą najprawdopodobniej odbywać się w Pinewood Studios w Buckinghamshire w Anglii, gdzie kręcono poprzednie trzy części sagi Skywalkera.

Interesuję się sztuką, fantastyką i science-fiction. Lubię czytać książki i grać w gry planszowe, jak i komputerowe. Uwielbiam komiksy, zwłaszcza z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Zajmuję się rysunkiem, malarstwem i oglądaniem błyskotek na sklepowych wystawach. Jestem uzależniona od herbaty i muzyki.
0
Would love your thoughts, please comment.x