Zmiana daty premiery „Thunderbolts”

Wygląda na to, że jeszcze poczekamy na nową produkcję Marvel Cinematic Universe. Data premiery Thunderbolts przesuwa się na lato 2025.

Strajk SAG-AFTRA oficjalnie się zakończył, ale ​​wiele produkcji zostało opóźnionych. W przypadku Thunderbolts film o superbohaterach ma trafić do kin 25 lipca 2025 roku.

Pierwotnie film miał zwieńczyć ambitną fazę 5. MCU, ale po zakończeniu WGA i SAG-AFTRA skład tej produkcji uległ w ostatnich tygodniach pewnym zmianom, gdy produkcja wielu z tych tytułów została wznowiona. Choć nie podano jeszcze żadnych informacji na temat planów MCU na Disney+, które według Boba Igera osłabiają markę, wiemy na pewno, że Deadpool 3, który rozpocznie produkcję w przyszłym tygodniu, nie ma jeszcze tytułu. Natomiast jego premiera wyznaczona jest na 26 lipca 2024 roku. Po nim do kin wejdzie Kapitan Ameryka: Nowy wspaniały (14 lutego 2025 rroku), a Thunderbolts wleci do kin latem 2025. Blade, który pod wieloma względami wciąż wydaje się wzniosłym marzeniem, również został przesunięty na 7 listopada 2025 roku.

Reżyserią Thunderbolts zajmuje się Jake Schreier, a scenariusz pisze Eric Pearson (Czarna Wdowa). Już w lutym – na długo przed strajkami – Sebastian Stan twierdził, że nie widział jeszcze scenariusza, chociaż kilka tygodni wcześniej Julie Louis-Dreyfus nazwała nadchodzący film „absolutnie szalonym”. Co jest dość ironiczne, biorąc pod uwagę fakt, że Kevin Feige stwierdził, że Bucky Barnes będzie tym, który poprowadzi drużynę antybohaterów.

Kto jest zamieszany w Thunderbolts?

Chociaż szczegóły fabuły produkcji są nadal w dużej mierze nieznane, wiemy, że w filmie utworzy się grupa anty-superbohaterów Valentiny Allegry de Fontaine (Louis-Dreyfus). Są wśród nich Bucky Barnes (Stan), agent USA (Wyatt Russell), Yelena Belova (Florence Pugh), Ghost (Hannah John-Kamen), Red Guardian (David Harbour), Taskmaster (Olga Kurylenko) oraz nowicjusze w serii – Ayo Edebiri i Steven Yeun, choć niewiele wiadomo o ich rolach. Fani Marvel Comic są świadomi, że jednym z kluczowych graczy niemal w każdym serialu Thunderbolts jest baron Zemo, ale nadal nie jest pewne, czy Daniel Brühl powróci do swojej roli po cieszącym się dużym zainteresowaniem występie w filmie Falcon i zimowy żołnierz. Być może jego potencjalna nieobecność będzie miała ukryte znaczenie, choć Schreier zakomunikował, że produkcja nie będzie taka, jakiej oczekują fani.

Zanim jednak nastąpi premiera, możecie zobaczyć zwiastun. 

Miłośniczka książek, fotografii, seriali i dobrego kina! Fanka Harrego Pottera, twórczości Anety Jadowskiej oraz Marvela. Od dziecka zakochana w fantastyce, ale po inne gatunki również chętnie sięgam. Uwielbiam pisać ale póki co do szuflady. Na co dzień prowadzę swojego bloga, gdzie możecie zobaczyć mój świat, moje pasje.
0
Would love your thoughts, please comment.x