Znamy datę premiery Avatara od Netflixa

Avatar: Legenda Aanga doczeka się kolejnej aktorskiej adaptacji. Znamy już nie tylko jej datę, ale i oficjalną zapowiedź.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy ten tytuł otrzymuję wersję live-action. Ostatni władca wiatru (The Last Airbender) z 2010 roku w reżyserii M. Nighta Shyamalana spotkał się z dużą krytyką i oburzeniem ze strony fanów. Do dziś uznawany jest za porażkę, a jego wynik na Rotten Tomatoes wynosi 5%.

Według serwisu TVLine, produkcja od Netflixa wzbudza większe nadzieje od swojej poprzedniczki. Avatar: Ostatni władca wiatru będzie mieć swoją premierę w serwisie 22 lutego 2024 roku.

Gordon Cormier (Bastion) wciela się w Avatara Aanga, 12-letniego chłopca, który budzi się ze 100-letniej drzemki, aby odkryć, że jest ostatnim żyjącym władcą powietrza. Wyrusza w podróż mającą na celu przywrócenie harmonii i równowagi w świecie. Główna obsada serialu obejmuje również Kiawentiio (Ania, nie Anna) jako Katarę, Iana Ousleya (13 Powodów) jako brata Katary Sokkę, Dallasa Liu (PEN15) jako księcia Zuko, Paula Sun-Hyung Lee (Mandalorianin) jako generała Iroha oraz Daniela Dae Kima (Lost) jako Władcę Ognia Ozai.

Serial jest opisywany jako „autentyczna adaptacja” serialu animowanego Nickelodeon Avatar: The Last Airbender, który był emitowany przez trzy sezony od 2005 do 2008 roku. Legenda Aanga stała się niezrównanym fenomenem, który zrodził serial spin-ffów, takich jak Legenda Kory, który był emitowany przez cztery sezony od 2012 do 2014 roku.

Albert Kim jest showrunnerem ośmioodcinkowego pierwszego sezonu Avatara, a także producentem wykonawczym wraz z Jabbarem Raisanim, Danem Linem, Lindsey Liberatore i Michaelem Goi.

 

Patrzyłam na ludzi zupełnie na wylot. Widziałam żebra, jelita, nawet całe gałki oczne. Tylko serce trafiało się jakoś rzadko...
0
Would love your thoughts, please comment.x