Zwiastun „Alien: Romulus” już w sieci!

Minęło 7 lat od ostatniej premiery filmu z serii Obcy. W końcu dostajemy zwiastun nowej produkcji pod tytułem: Alien: Romulus.

Czy nowy reżyser Fede Alvarez, odpowiednio odda klimat klasyku z pod ręki Ridleya Scotta?

Jak prezentuje się zwiastun?

Przede wszystkim, zapowiada się naprawdę przerażająco. Warto wspomnieć, iż film jest interquelem, czyli akcja będzie rozgrywała się między Obcy – Ósmy pasażer Nostromo a Obcy – Decydujące starcie. Historia dotyczy grupy młodych kolonizatorów kosmicznych, którzy w trakcie przeszukiwania opuszczonej stacji, stają twarzą w twarz z niezwykle odrażającą i budzącą grozę istotą.

Zwiastun oczywiście zaczyna się od przerażających krzyków, potem, ukazuje zakrwawione pomieszczenia i w końcu członków załogi, którzy walczą o życie. Głównego zainteresowanego, czyli Xenomorpha widzimy dopiero pod koniec. Bohaterka grana przez Cailee Spaeny spogląda w górę, co kończy się bliskim spotkaniem z wewnętrzną, wysuwaną szczęką obcego. 

Reżyser mówi:

Stworzyliśmy to tak, że jeśli nie widziałeś żadnego z nich, zazdroszczę, ponieważ doznasz niesamowitych wrażeń. Będziesz miał przed sobą wszystkie te światy Obcego, których jeszcze nigdy nie doświadczyłeś. Nie wiesz, jak rodzi się to stworzenie i nie wiesz żadnej z tych rzeczy. To fantastyczne. Będziesz się świetnie bawić.

A co dla tych którzy widzieli te klasyki?

Teraz, jeśli widziałeś pozostałe filmy, to w pewnym sensie doświadczysz czegoś innego, ponieważ zobaczysz i odnajdziesz powiązania z innymi filmami. A jeśli jesteś fanem, będziesz osobą, która denerwuje swoich znajomych w kinie, mówiąc im, że wiesz, skąd to jest i skąd jest ta broń oraz o czym mówią bohaterowie.

Nowy thriller science-fiction/horror zabierze widzów do korzeni, ukazując również nową historię.

W rolach głównych występują Cailee Spaeny, David Jonsson, Archie Renaux, Isabela Merced, Spike Fearn oraz Aileen Wu. Fede Alvarez reżyseruje na podstawie scenariusza, który napisał wraz z częstym współpracownikiem Rodo Sayaguesem, opartego na postaciach stworzonych przez Dana O’Bannona i Ronalda Shusetta.

Producentami są Ridley Scoot, Michael Pruss i Walter Hill.

Premierę zapowiedziano na 16 sierpnia 2024 roku.

Interesuję się sztuką, fantastyką i science-fiction. Lubię czytać książki i grać w gry planszowe, jak i komputerowe. Uwielbiam komiksy, zwłaszcza z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Zajmuję się rysunkiem, malarstwem i oglądaniem błyskotek na sklepowych wystawach. Jestem uzależniona od herbaty i muzyki.
0
Would love your thoughts, please comment.x