„Barbie” zbanowana w dwóch krajach!

Najnowszego filmu o najpopularniejszej lalce wszech czasów nie obejrzą w kinach mieszkańcy Kuwejtu oraz Libanu.

Barbie może sobie być międzynarodowym hitem, który przyniósł ponad miliard dolarów w globalnej kasie i pnie się w górę, ale są dwa kraje, które nie przyczynią się powiększenia tego dochodu. Według The Hollywood Reporter, Barbie została oficjalnie zakazana w Kuwejcie, a Liban podąża jego śladem. Przewodniczący kuwejckiej komisji cenzury filmowej Lafi Al-Subaie oskarżył produkcję o „niesienie idei, które zachęcają do niedopuszczalnych zachowań i wypaczają wartości społeczne”. W Libanie minister kultury Mohammad Mortada stwierdził, że Barbie „promuje homoseksualizm” oraz „zaprzecza wartościom wiary i moralności”, umniejszając przy tym znaczenie rodziny.

Zakaz w Kuwejcie pojawił się mniej więcej tydzień po tym, jak poinformowano, że premiera filmu na Bliskim Wschodzie została znacznie opóźniona. Jednak zarówno Arabia Saudyjska, jak i Zjednoczone Emiraty Arabskie – dwa największe rynki Bliskiego Wschodu – wyznaczyły datę premiery filmu na 10 sierpnia. Domagano się wprowadzenia pewnych zmian w filmie ze względu na skargi cenzorów dotyczące rzekomej narracji i dialogów związanych z LGBTQ, choć nie jest jasne, czy te zmiany zostały wprowadzone.

Barbie osiągnęła 1 miliard dolarów zarobku

W ostatnią niedzielę film nie tylko wygrał trzeci weekend z rzędu w ilości zarobionych pieniędzy, ale także oficjalnie przekroczył próg miliarda dolarów na całym świecie, czyniąc Gerwig pierwszą kobietą, która wyreżyserowała film o takiej wartości. Instagram produkcji uczcił ten kamień milowy nowym filmem na swoim profilu.

Gwiazda Barbie, Margot Robbie przewidziała popularność filmu

W pewnym sensie ogromny sukces Barbie nie jest całkowitym zaskoczeniem. Gwiazda Margot Robbie spekulowała, że Barbie ma miliardowy potencjał jeszcze przed rozpoczęciem produkcji.

„Moja opinia na spotkaniu w sprawie rozpoczęcia produkcji była taka, że studia prosperują najlepiej, gdy mają wystarczająco odwagi, aby połączyć wielki pomysł z wizjonerskim reżyserem”

Stwierdziła aktorka w wywiadzie dla Collider. Powiedziała w nim także, że:

Potem podałam serię przykładów, takich jak „dinozaury i [Steven] Spielberg”, i tak dalej, i tak dalej — wymieniając przy tym wszystko, co było niesamowite i zarobiło mnóstwo pieniędzy dla studiów na przestrzeni lat. Potem dodałam: A teraz masz Barbie i Gretę Gerwig. Chyba powiedziałam im wtedy, że ten film mógłby zarobić z miliard dolarów, może było to lekką przesadą, ale hej! Chciałam, by ten film powstał, okej?!

 

Cześć, tu Ola. Zgodnie ze swoim pseudonimem zaczytuję się głównie w fantastyce, ale nie pogardzę też dobrym kryminałem. Wciąż odkrywam nowe, ciekawe dla mnie gatunki książek. Gram też w gry( zazwyczaj przygodowe typu Tomb Raider czy ASC) Jestem szczęśliwa, że mogę Cię poznać!
0
Would love your thoughts, please comment.x