piątek, 20 maja, 2022
Strona głównaSeriale/FilmyNewsyCo scenariusz "No Way Home" zdradza o MJ?

Co scenariusz „No Way Home” zdradza o MJ?

Choć w Spider-Man: No Way Home wydarzyło się bardzo wiele, nas interesować będzie to, co stało się w jednych z ostatnich minut filmu.

Jak wszyscy wiemy, zaklęcie, o które Peter poprosił Doktora Strange’a, doprowadziło do tego, że wszyscy – w tym MJ – zapomnieli o jego istnieniu. Zdawałoby się, że to piękna klamra, która zamyka kilka wątków związanych z MCU. Pozwoli to Sony przejąć ścianołaza, jeśli przyjdzie im to do głowy. Jednak nie wszystkie pytania doczekały się odpowiedzi, a właśnie pojawiło się kolejne.

Ale do brzegu. W ostatecznym scenariuszu Spider-Man: No Way Home, który został udostępniony portalowi Deadline, ujawniono dodatkowe informacje na temat pamięci MJ o Peterze. Te informacje mogą odegrać sporą rolę w życiu MJ podczas kolejnych filmów.

Na stronie 176 scenariusza Peter odwiedza MJ w kawiarni, w której pracuje, aby pomóc jej przypomnieć sobie, kim on jest. Chociaż jak wiadomo, zmienił zdanie ze względu na przyszłość Neda i MJ. Scenariusz ujawnia więcej informacji o jej pamięci, poza tym, że wciąż nosi Czarną Dalię z Far From Home.

Na stronie 178 skrypt stwierdza, że ​​MJ doświadcza „przebłysku deja vu”, gdy Peter powtarza jeden z jej wcześniejszych cytatów z filmu o oczekiwaniu rozczarowania.

Ale to nie wszystko. Na stronie 179 scenariusza jest napisane, że MJ obserwując Petera wychodzącego ze sklepu ma „trwałe poczucie… rozpoznania?”.

Nie wiem jak Wy, ale ja nie wiem tak wiele o magii, by stwierdzić jak zaklęcie Doktora Strange’a działa ze szczegółami. Jednak intencja była jasna: wszyscy powinni zapomnieć o Peterze Parkerze. Naszyjnik MJ – w połączeniu z tymi nowymi szczegółami w scenariuszu – jest dowodem, że Michelle nie zapomniała o nim całkowicie. Czy może to oznaczać, że znów będą razem w kontynuacji? A może kryje się za tym coś więcej? Mutacja? Pozostaje nam czekać na odpowiedź.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

POPULARNE

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x