Czego i kogo możemy się spodziewać w 2. i 3. sezonie „Avatar: The Last Airbender”?

Od premiery serialu live-action pod tytułem Avatar: The Last Airbender minęło już trochę czasu. Potwierdzono kolejne dwa sezony.

Produkcja oparta jest na kreskówce Avatar: The Legend of Aang, która miała swoją premierę w 2005 roku.

Co nowego czeka nas w przyszłych sezonach?

Drużyna Awatara musi znaleźć nauczyciela magii ziemii i ognia, aby młody mag powietrza mógł zakończyć wielką wojnę. Dokąd uda się Aang, Katara, Sokka, Momo i Appa? Kogo poznają?

Toph Beifong

Fot. Nickelodeon

Jest to bohaterka obowiązkowa. W serialu animowanym odpowiadała za wyszkolenie awatara w magii ziemii. Ponadto jest jedną z najbardziej lubianych postaci. Niewidoma, ale niezwykle utalentowana i zadziorna mieszkanka Gaoling wprowadziła rewolucję w tkaniu swojego żywiołu, odkrywając magię metalu.

Kto waszym zdaniem pasowałby do jej roli?

Hama

Fot. Nickelodeon

Pochodząca z Plemienia Wody, skrzywdzona przez Naród Ognia kobieta pokaże Katarze mroczną stronę magii wody. Okrutnie potrafi wpłynąć na krew swojego przeciwnika, sprawiając mu tym ogromny ból i zmuszając do wykonywania różnych ruchów wbrew jego woli.

Byłoby ciekawie ujrzeć ją w serialu live-action.

Kuei

Fot. Nickelodeon

Król Ba Sing Se. Przez to, że został koronowany w młodym wieku, wiele obowiązków przekazuje swemu doradcy, jakim jest Long Feng. Skutki były takie, że Kuei był tylko postacią reprezentatywną miasta.

Long Feng

Fot. Nickelodeon

Doradca króla Ba Sing Se. W pewnym momencie to on zaczął pociągać za sznurki władzy. Nie miał zbyt dobrych zamiarów. Był przywódcą oddziału specjalnego o nazwie Dai Li.

Combustion Man

Fot. Nickelodeon

Niesamowity przeciwnik głównych bohaterów. Wysłany przez Zuko, aby odnaleźć awatara. Potrafi wytwarzać strumień mocy wywołujący eksplozję. Zobaczenie tego w serialu aktorskim, mogłoby okazać się naprawdę ciekawym zjawiskiem.

Piandao

Fot. Nickelodeon

To człowiek, który przywrócił Socce wiarę w siebie. W końcu Aang jest awatarem, Karata włada wodą, Toph ziemią a Sokka? Piandao nauczył chłopaka sztuki walki mieczem. Uważam, że powinien pojawić się w kolejnych sezonach.

Z pewnością jeszcze zobaczymy:

Mai i Ty Lee, czyli przyjaciółki księżniczki Azuli, Jeta – przywódcę buntowników i Suki – liderkę Wojowniczek Kyoshi. Pojawi się także Wan Shi Tong, czyli duch pod postacią wielkiej sowy, strażnik biblioteki.

A jakie miejsca prawdopodobnie odwiedzimy w nowych sezonach?

Ba Sing Se

Fot. Nickelodeon

Wielkie miasto w Królestwie Ziemii. Otoczone murem. To tutaj Generał Iroh prowadził oblężenie przez 600 dni, jednak i tak nie udało mu go podbić. Kolejną tego typu próbę podejmie Azula. Osobiście nie mogę się doczekać tego, jak miasto będzie się prezentować w serialu.

Biblioteka

Fot. Nickelodeon

To tutaj Sokka i Aang dowiedzieli się, kiedy będzie zaćmienie słońca, które osłabi magów ognia. Miejsce jest chronione przez pradawnego i niebezpiecznego ducha. Znajduje się na pustyni. Są tu zbierane informacje od setek lat. Gdy drużyna przeszukiwała księgi, Appa został uprowadzony przez magów piasku.

Bagna

Fot. Nickelodeon

Na bagnach, Aang, Katara i Sokka zostali zaatakowani przez strasznego potwora, co poskutkowało rozdzieleniem przyjaciół. Każde z nich miało wizje dotyczącą ich życia. Tutaj Awatar po raz pierwszy zobaczył swoją przyszłą nauczycielkę magii ziemi, nie wiedząc nawet, że to ona.

 

Świątynia Słońca

Fot. Nickelodeon

Przez to, że Zuko przestał ścigać awatara, osłabił swój płomień. A przecież trzeba jakoś wyszkolić Aanga. Obaj udają się do źródła mocy magów ognia, aby uczyć się od pradawnych mistrzów.

Wrząca Skała

Fot. Nickelodeon

To najbardziej strzeżone więzienie Narodu Ognia. Tam przetrzymywani są jeńcy wojenni i najgorsi zbrodniarze kraju. Sokka postanawia polecieć tam, aby uratować swojego ojca. Spotyka tam Suki i z pomocą Zuko obmyśla plan ucieczki.

Czekacie na nowe sezony serialu? Czego lub kogo nie możecie się doczekać?

Interesuję się sztuką, fantastyką i science-fiction. Lubię czytać książki i grać w gry planszowe, jak i komputerowe. Uwielbiam komiksy, zwłaszcza z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Zajmuję się rysunkiem, malarstwem i oglądaniem błyskotek na sklepowych wystawach. Jestem uzależniona od herbaty i muzyki.
0
Would love your thoughts, please comment.x