Design MODOKA z nowego zwiastunu Kwantomanii podzielił fanów

Zwiastun do nowego Ant-Mana dał widzom pierwszy wgląd w nową postać. Niestety, jej design podzielił fandom.

Miesiąc przed planowaną premierą Ant-Mana i Osy: Kwantomanii, do sieci zawitał finałowy zwiastun. Ostateczny trailer przedstawił widzom MODOKA — nową postać. Jej wygląd natychmiast podzielił fanów. Jedni uważają, że chociaż wygląda obrzydliwie, to taki powinien być i właśnie za to go kochają. Ci drudzy używają memów i złośliwych komentarzy w celu obśmiania CGI. Poniżej możecie przeczytać kilka komentarzy internautów:

Właściwie dali MODOKOWI jego komiksowy wygląd. Jest obrzydliwy, kocham go!

Szczerze mówiąc, nie ma możliwości stworzenia MODOK-a w live action, w którym nie będzie wyglądał jak Mr. Electric.

Dlaczego stroicie sobie żarty z tego, że MODOK głupio wygląda, skoro ma tak wyglądać? Nie ma takiej opcji, aby jego wygląd był normalny.
Warto jednak na moment odejść od filmów i zwrócić uwagę na komiksy, w których poznajemy historię George’a Tarletona — pracownika organizacji zajmującej się handlem bronią. Jak to bywa w tego typu historiach, bohater poddaje się eksperymentowi, mającemu na celu zwiększenie IQ, niestety eksperyment się nie powodzi. Skutkuje to nadmiernym rozwojem głowy i niedorozwojem ciała. Mężczyzna staje się MODOKIEM.

Trailer Kwantomanii zdradza, że MCU nieco przekształciło historię. Dzięki klatce, w której widzimy go bez maski poznajemy, że w postać wciela się Corey Stoll – Yellowjacket z pierwszego Ant-Mana. Przypominamy, że mężczyzna zniknął pod koniec filmu, dzięki czemu założyliśmy, że jest martwy, jednak wiedzieliśmy od jakiegoś czasu, że złoczyńca powróci w trzeciej odsłonie serii. Nie wiedzieliśmy tylko pod jaką postacią…

Teraz, kiedy już znamy odpowiedź na to pytanie, możemy debatować nad jego obecnym wyglądem. Może się on nam co prawda nie podobać, ale należy oddać twórcom to, że trzymali się materiału źródłowego. Niestety, wszystkich nie da się zadowolić, wobec czego jedni kręcą nosem, podczas gdy drudzy doceniają komiksową dokładność.

Istnieje natomiast jeszcze inna kwestia, mianowicie tony, w jakim filmy o Ant-Manie są utrzymywane. Choć produkcje z serii były do tej pory familijną komedią, wszystko wskazuje na to, że nadchodząca trójka będzie najbardziej dramatyczną i poważną częścią, co może powodować sprzeciw widzów wobec „głupkowatego” wyglądu MODOKA. 

A co Wy sądzicie na ten temat?
Dajcie znać w komentarzu!

Przypominamy, że nowy film o człowieku – mrówce trafi do kin 17 lutego 2023 roku.

Na codzień opiekunka ekspozycji w MAiE. W wolnej chwili czyta książki, ogląda filmy, gra na playstation, pije kawę. Fanka Marvela, Gwiezdnych Wojen i twenty øne piløts |-/
0
Would love your thoughts, please comment.x