Do obsady drugiego sezonu „Wiedźmina” dołącza aktorka o polskich korzeniach. Ekipa serialu wraca na plan zdjęciowy.

Jeszcze nie tak dawno temu twórcy serialu Wiedźmin odgwizdywali sukces związany z jego pierwszym sezonem, a już wracają na plan, aby zająć się kolejnym, mamy nadzieję, że jeszcze lepszym sezonem serialu opartego na książkach z dobrzej znanej nam serii polskiego twórcy.

Wraz ze wszystkimi fanami, na drugi sezon czekają też na pewno właściciele Netflixa. Już pierwszy sezon okazał się hitem i szybko wskoczył na pozycję numer jeden wśród seriali dostępnych na platformie. Twórcy oraz aktorzy pierwszego sezonu wrócili z początku na plan drugiego sezonu już w lutym. Szybko jednak plany o jakiejkolwiek pracy związanej z drugim sezonem wybiła im z głowy pandemia wirusa. Przez to ekipa musiała przerwać zdjęcia. Wszelkie prace od tamtego momentu zawieszono i nikt nie wiedział kiedy się znów rozpoczną.

Początkową datą wznowienia produkcji, według nieoficjalnych informacji, był 3 sierpnia, ale było to zbyt optymistyczne przypuszczenie. Ekipa do pracy oficjalnie ruszy dopiero za niecałe dwa tygodnie, 17 sierpnia. Stanie się to oczywiście już w niedługim czasie i wszyscy na pewno z tego względu zacierają ręce do powrotu serii.

Jednymi z takich osób mogą być nowi aktorzy w obsadzie, czyli Tim Samuels oraz Ania Marson, angielska aktorka o polskich korzeniach. Nie wiadomo jeszcze, w jakie postacie się wcielą. Informacja o zatrudnieniu Ani przez Netflixa na pewno, w pewnym stopniu, ucieszy wielu Polaków, którzy ostatnimi czasy nie byli zadowoleni z faktu, że w obsadzie serialu brakuje aktorów z ojczyzny. Do pracy na planie, oprócz wspomnianej wcześniej dwójki, wróciła cała ekipa serialu.

Powrotem na plan pochwaliła się także showrunnerka serialu, Lauren S. Hissrich. Opublikowała ona w mediach społecznościowych zdjęcie z Arborfield Studios oddalonym 60 kilometrów od Londynu. Rzecz jasna, pojawiła się w odpowiednim zabezpieczeniu przed wirusem, czyli maseczce chroniącej przed zakażeniem.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Set visit (for real).

Post udostępniony przez Lauren S. Hissrich | Writer (@laurenhissrich) Lip 31, 2020 o 9:42 PDT

W związku z pandemią, jak dowiedział się portal RedanianIntelligence, wszystkie osoby na planie będą testowane na obecność wirusa co najmniej dwa razy w tygodniu. Pewne źródła z kolei mówią, że liczba badań ekipy może być znacznie większa. Mamy oczywiście nadzieję, że wirus i obostrzenia z nim związane nie przeszkodzą osobom pracującym nad serialem, a fani otrzymają upragniony drugi sezon w najbliższym możliwym czasie. Czekają przecież na serial, który jest na bardzo wysokim poziomie.

Zdjęcia do drugiego sezonu potrwają mniej więcej do lutego 2021. Premiera będzie miała miejsce w połowie przyszłego roku.

0
Would love your thoughts, please comment.x