Emilia Clarke zaimprowizowała jedną scenę w „Grze o tron” O jakiej mowa?

Reżyser Gry o tron ujawnił interesującą ciekawostkę dotyczącą pracy Emilii Clarke w serialu.

Emilia Clarke, czyli Daenerys Targaryen z serialu Gra o tron miała wiele ciekawych momentów. Jednym z nich jest taki, o którym nie mieliśmy pojęcia. Chodzi tutaj o sekwencję z piątego sezonu, w którym Daenerys nakazała egzekucję jednego z członków szlachetnych rodów z Meereen, który spiskował przeciwko bohaterce. Jak wyjawił reżyser Jeremy Podeswa, aktorka miała improwizować całą swoją przemowę poprzedzającą śmierć jej przeciwnika w fikcyjnym języku valyriańskim. Poniżej możecie zobaczyć tę scenę!

Podczas pierwszych ujęć scena została nakręcona zgodnie z pierwszym scenariuszem, a Daenerys drwiła z przerażonych mężczyzn po angielsku. Jednak twórcy produkcji stwierdzili, że dobrze byłoby, aby scena była po valyriańsku. Jednak stwierdzono, że będzie problem z jej wykonaniem, ponieważ aktorzy dostają dużo wcześniej teksty w fikcyjnych językach, aby się ich nauczyć. Jednak Emilia Clarke po niecałych dziesięciu minutach miała przygotowany monolog złożony z tekstów, które mówiła wcześniej w serialu. Też jesteście zaskoczeni jak ja?

 

Absolwentka technikum informatycznego. W wolnych chwilach czytam książki, oglądam filmy i seriale oraz spędzam czas z przyjaciółmi. Uwielbiam dobrą herbatkę oraz zwierzęta. Kocham wszystko co związane z fantastyką, ale nie pogardzę też inną tematyką książek.
0
Would love your thoughts, please comment.x