wtorek, 11 maja, 2021
Strona głównaKsiążkiKomiksyFanowskie teorie na temat ,,Falcon and The Winter Solider”

Fanowskie teorie na temat ,,Falcon and The Winter Solider”

Falcon and The Winter Solider zadebiutował jakiś czas temu na Disney+. Oczywiście fani nie są w tyle i powstały już pierwsze teorie na temat tego, jak potoczy się serial.

Uwaga: artykuł może zawierać spoilery do Falcon and The Winter Solider i Wandavision.

Nowy Cap nie jest tym dobrym

Serial czerpie najwięcej z komiksów Marka Gruenwalda. Był on twórcą historii o naszym ulubionym Kapitanie w latach 1985-1995. W jego wersji Steve zwracał uwagę na problemy z przesadnym patriotyzmem, polityką i wartościami amerykańczyków.

Steve Rogers nie był oddany całkowicie rządowi. Miał swój umysł, wartości. Kiedy widział, że rząd źle postępuje – sprzeciwiał się mu (Captain America no more z 1987 roku). Skutkiem tego była rezygnacja Rogersa z noszenia tarczy. Na jego miejsce przyszedł nie kto inny, a John Walker. Jeśli już ktoś wyłapał… Tak to ten sam John, który został zaprezentowany w serialu! Na początku postać miała nadaną nazwę Super Patriot. Zawierzał w informacje rządowe, a skorumpowani politycy nie stanowili dla niego problemu. Przez to w komiksach stał się przeciwieństwem tego, o co walczył Kapitan Ameryka.

U.S. Agent/John Walker/Super Patriot

Mroczni Avengers

Przeciwieństwo Capa prowadzi do kolejnej teorii – Mrocznych Avengersach (Dark Avengers). Po WandaVision mamy białego Visiona. Mamy również Aghatę, złą wersję Czarnej Wdowy (z zapowiedzianego filmu), Scarlet Witch (która pod koniec serialu zaczęła uczyć się czarnej magii), Thunderbolta Rossa i możliwego czerwonego Hulka (pojawia się on w komiksach). Na ich czele oczywiście mamy Johna Walkera, który prawdopodobnie wraz z kolejnymi odcinkami przygód Bucky’ego i Sama, będzie stawać  się złoczyńcą. Tak prezentowałaby się V faza MCU.

Agatha Harkness, John Walker, Yelena Belova, Wanda Maximoff, White Vision, Thaddeus Ross
Agatha Harkness, John Walker, Yelena Belova, Wanda Maximoff, White Vision, Thaddeus Ross

Kim są Flag Smashers?

Flag Smashers – w historiach rysunkowych występują nie jako grupa, ale jedna osoba. Flag Smasher był przeciwieństwem tego, czym był Kapitan Ameryka. Gardził patriotyzmem, a oddania oraz lojalność wobec kraju, prowadzi do wojen. Stara się on zniszczyć wszystkie prorządowe organizacje na całym świecie. Superzłoczyńcy czerpią ideologie od komiksowego odpowiednika. Są idealnymi antagonistami dla Walkera, który jest symbolem kraju i rządu.

Trzeba przyznać, że fani potrafią dokładnie przeanalizować szczegóły odcinków i mamy nadzieję, że któraś z tych teorii się spełni.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

POPULARNE

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x