„Infamia” – hit czy kit? [BEZ SPOJLERÓW]

infamia netflix
fot. Netflix

6 września na platformę Netflix zawitał kolejny polski serial – Infamia. Jest to połączenie muzyki i ludzkich dramatów, jak wyszło finalnie?

Serial ten jest stosunkowo niedawno po premierze, dlatego też artykuł nie będzie zawierał spojlerów.

Dla tych, co jeszcze nie słyszeli o Infamii, krótki opis i zwiastun na dole artykułu.

Jest to kolejny polski serial, który powstał na dolnym śląsku, w okolicach Wałbrzycha. Zawsze chętnie sięgam po tego typu produkcje (Znaki, Królowa, Pokot), ponieważ mieszkam na tych terenach. Tak też było w tym przypadku, kiedy decydowałam się na objerzenie tej produkcji.

Trochę o miejscach: z jednej strony naszym oczom ukazują się malownicze krajobrazy (droga, którą Gita jeździła do szkoły, to tama w Zagórzu Śląskim), z drugiej zaś obskurne getta, które prawdopodobnie były nagrywane gdzieś w okolicach i samym Wałbrzychu. Daje to niesamowity kontrast dwóch światów, o czym serial sam w sobie opowiada.

Jeśli chodzi o samą fabułę i realizację, to miałam na początku mieszane uczucia, jednak się nie zawiodłam. Bohaterowie realistycznie przeżywają dylematy, co pozwoliło mi wczuć się w ich klimat i pochłonęło mnie od razu.

Rozwiązanie głównego problemu, motywu przewodniego, również mnie nie rozczarowało. Uważam, że serial z powodzeniem może zaskoczyć niejedną osobę.

Podobała mi się także muzyka, widziałam nawet, że doczekała się światła dziennego na Spotify. Jednak ekspertem od muzyki nie jestem, dlatego nie chcę komentować, czy pasowało czy nie.

Czy polecam? Uważam, że każdy ma swój typ, ale jeśli się wahasz, bo nie wiesz, czy to dla Ciebie, zdecydowanie polecam chociaż zacząć, zawsze można wyłączyć w trakcie, prawda? A być może odkryjesz dzięki temu historię, która wciągnie cię bez pamięci.

Moim, w pełni subiektywnym, zdaniem, serial okazał się hitem, chociaż nie wiem, czy doczeka się kontynuacji. Bramki zostały otwarte, więc kto wie…

Infamia – streszczenie i zwiastun

infamia
fot. Netflix

Po latach życia w Wielkiej Brytanii, nastoletnia Romka Gita i jej rodzina wracają się do rodzimej Polski. Po powrocie, dziewczyna próbuje odnaleźć siebie i odkrywa swoje pasje, jednocześnie prowadząc życie regularnej siedemnastolatki. Jednak kiedy się zakocha, będzie musiała balansować między współczesnym światem nastolatków a tradycyjnymi rodzinnymi zasadami.

 

0
Would love your thoughts, please comment.x