Jak zmienili się postacie w poszczególnej generacji Pokemon? Czy jest to dobra zmiana?

Bez wątpienia anime o kieszonkowych stworkach doczekała się sporej ilości odcinków. Nie zabrakło również pełnometrażowych filmów.

Dziś przyjrzymy się zmianom głównych bohaterów. Czy koniecznie zmiany wyszły na plus? Do porównania, będę brał z Pokémon: Indigo League i Pokémon Journeys: The Series.

Wygląd: Twarz Ash’a z pierwszego sezonu jest bardzo rzucająca się w oczy. Rysy są ostre. Porównując głównego bohatera z Pokémon Journeys: The Series twarz jest łagodna, cienka kreska. Ubranie również uległo zmianie i jest bardziej przyjazne dla oka. Dużo lepiej się prezentuje. Zmiana oczów zdecydowanie jest na plus.

Charakter: Najlepszy przyjaciel Pikachu z pierwszego sezonu jest znacznie bardziej charakterystyczny i ma konkretne cechy typu: porywczość, emocjonalność. Ash z 23 sezonu nie ma tego, co w pierwszej wersji. Bardziej wpasowuje się w bohatera miłego, sympatycznego. Zmiana na minus.

Główna rola: W Pokémon: Indigo League główny bohater jest bardzo ważną częścią fabuły i to głównie na nim skupia się większość odcinków. Natomiast w Pokémon Journeys: The Series już musi dzielić się główną rolą z Goh. Większość podróży skupia się głównie na jego towarzyszu. Ash jak zawsze ma ten sam cel – zostać Mistrzem Pokemon – jego wątek nie jest tak istotny. Moim zdaniem jest uzupełnieniem przygód Goh. Zmiana na minus.

Wygląd: W pierwszej generacji Pikachu jest dość pulchną elektryczną myszką. Jest znacznie bardziej żółty niż w 23 sezonie. W Pokémon Journeys: The Series jest to jasny żółty. Kreska jest bardziej widoczna w zdjęciu po prawej, ale zdecydowanie lepiej się prezentuje niż ja ze zdjęcia po lewej. Jego rączki oraz nóżki również uległy zmianie. Zmiana na plus.

Charakter: Pikachu z Pokémon: Indigo League jest Pokemonem z charakterem. Nie zawsze się słucha Ash’a. Jest mądrzejszy i potrafi pokazać charakter. Natomiast kieszonkowy stworek po prawej stronie zdjęcia jest już podporządkowany jego przyjacielowi. Chodzi mi o to, że już sam większości nie podejmuje działania. Natomiast Pikachu po prawej stronie bardziej da się polubić. Zmiana na plus w większości.

Główna rola: Pikachu w pierwszej generacji odgrywał bardzo ważną rolę dla fabuły. Był nie do zastąpienia. Żaden Pokemon złapany przez Ash’a mu nie dorównywał. Natomiast z Pokémon Journeys: The Series już nie jest dla głównego bohatera tak istotny. On po prostu jest. Inne kieszonkowe stworki są ważniejsze. Zmiana na minus.

Wygląd Jessie: Bohaterka ma bardzo ostre rysy porównaniu do zdjęcia po prawej. Tam twarz jest łagodna, cienka kreska i lepiej przedstawiona. Widać wyraźnie jej twarz, oczy, usta. Zmiana na plus.

Wygląd Jamesa: Podobnie jak w przypadku Jessie ma również ostre rysy porównaniu do zdjęcia po prawej. Jedynym minusem jest, Jamesa z Pokémon Journeys: The Series, że wygląda młodziej, tak poniżej 18 roku życia. Ogólnie zmiana wizerunku na plus.

Wygląd  Meowth: Pokemon z pierwszej generacji miał niedopracowane łapki, ponieważ ciągle były w powietrzu. Niezbyt naturalnie to wygląda. Kreska zdecydowanie za gruba. Zdecydowanie Meowth lepiej prezentuje się na zdjęciu po prawej. Wygląda naturalnie, tylko mniej przypomina już kota. Zmiana na plus.

Charakter Zespołu R: Nie będę oceniał osobno, ponieważ w pierwszej generacji życie prywatne Jessie, Jamesa i Meowth nie było pokazywane. Byli jednością. Później uległo to zmianie i pokazali wcześniejsze lata Zespołu R. Każdy z nich ma w końcu swój charakter. Zmiana w większości na plus.

Główna rola Zespołu R: W pierwszej generacji bohaterowie pojawiali się dość często. Wnosili sporo do fabuły, między innymi: tajemniczość, strach i sporo akcji. Natomiast w 23 sezonie już nie są tak istotni dla fabuły. Nie wprowadzają takiego zamętu. Nie są groźni. Pojawiają się bardzo rzadko. Zmiana na minus.

Większość zmian dokonanych w różnych generacjach przyniosły dobre i złe zmiany. Podsumowując całość, większość jest na plus. Na minus głównie są ocenione charaktery i główna rola. Szkoda tego ostatniego, ponieważ wprowadza zupełnie nowy etap w opowiadanej historii.

 

Jestem miłośnikiem fantastyki oraz świata Pokemonów i uniwersum Marvela. W wolnych chwilach lubię oglądać mało znane produkcje, o których nikt nie słyszał.
0
Would love your thoughts, please comment.x