Jodie Turner-Smith dołącza do obsady serialu „The Witcher: Blood Origin”!

Netflix oficjalnie ogłosił pierwszą osobę, która wystąpi w zbliżającym się małymi krokami serialu The Witcher: Blood Origin. Tą osobą jest Jodie Turner-Smith. W kogo się wcieli i co wiemy na chwilę obecną o serialu Netflixa?

The Witcher: Blood Origin to limitowany sześcioodcinkowy prequel Wiedźmina. Produkcja skupi się na dawnych i zapomnianych czasach, kiedy to świat Andrzeja Sapkowskiego wyglądał zupełnie inaczej aniżeli znamy to z głównego serialu. Netflix ukaże nam historię osadzoną w świecie elfów, która wydarzyła się 1200 lat przed akcją przedstawioną w Wiedźminie. Dowiemy się o pochodzeniu i losach pierwszego wiedźmina oraz zobaczymy przyczyny, które następnie doprowadziły do Koniunkcji Sfer.

Jodie Turner-Smith zagra bohaterkę o imieniu Éile, która będzie jedną z głównych postaci sześcioodcinkowego serialu. Według opisu elfka jest zaciekłą wojowniczką pobłogosławioną głosem bogini, która opuściła swój klan i postanowiła zostać opiekunką królowej, jednakże wobec wielkich wydarzeń na Kontynencie jest zmuszona powrócić na drogę ostrza w dążeniu do zemsty i odkupienia.

Turner-Smith to brytyjska aktorka jamajskiego pochodzenia. Znana jest między innymi ze swojej przełomowej roli w filmie Queen and Slim, za który zdobyła szerokie uznanie. Jodie występowała również w serialu Netflixa pt. Nightflyers, który niestety nie zebrał pozytywnych recenzji. Ponadto brytyjską aktorkę mogliśmy oglądać w takich produkcjach, jak Ostatni okręt, Jett lub Czysta krew. Dyrektorka castingu Sophie Holland nie kryła zadowolenia oraz satysfakcji z tego, że udało im się znaleźć odpowiednią aktorkę do roli Éile.

 

 

Scenarzystami, zarówno jak i producentami wykonawczymi The Witchers: Blood Origin będą osoby doskonale znane z pracy nad Wiedźminem. Mowa tu dokładnie o Lauren Schmidt Hissrich i Declanie de Barra. Andrzej Sapkowski natomiast zostanie konsultantem kreatywnym. Nie zabraknie także Jarosława Sawko i Tomasza Bagińskiego z Platige Image, którzy będą producentami wykonawczymi. W ciągu następnych miesięcy powinniśmy poznać następnych aktorów, którzy wystąpią w prequelu Wiedźmina. Data premiery serialu nie jest jeszcze oficjalnie znana.

0
Would love your thoughts, please comment.x