Mija już trzeci rok od śmierci rapera Tomasza Chady!

Chada, właściwie Tomasz Chada – polski raper i autor tekstów. Przedstawiciel warszawskiej sceny hip-hopowej.

 18 marca 2021 roku przypada trzecia rocznica jego śmierci. Jaki był? Jak zginął? Jaką muzykę nagrywał? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziecie poniżej.

Już w wieku siedemnastu lat nagrał utwór W-WA miasto stołeczne. Później współpracował z wieloma artystami, nagrywając świetne utwory. W 2009 roku ukazała się płyta zatytułowana Proceder, która przyniosła mu sławę. Jesienią 2011 ogłosił, że rozpoczął pracę nad kolejnym solowym albumem pod tytułem Jeden z Was.

Jednak kilka dni przed premierą, został osadzony w zakładzie karnym w Bydgoszczy, co spowodowało odwołanie dwóch teledysków. Jedynie przepustki umożliwiały mu prace nad muzyką, pomimo to ciągnęło go do nielegalnych rzeczy. Z więzienia wyszedł dopiero 9 sierpnia 2017 roku.

Raper podobno wyskoczył z okna na trzecim piętrze i z urazem kręgosłupa trafił do szpitala. 18 marca z powodu agresywnego zachowania, został przewieziony do szpitala psychiatrycznego w Rybniku, w którym zmarł na izbie przyjęć w trakcie badań.

Powstały różne teorie na temat śmierci. Ja jednak twierdzę, że historia z jego agresywnym zachowaniem jest naciągana i mało prawdopodobna. A Wy macie jakieś przypuszczenia co mogło się wydarzyć? Podzielcie się nimi w komentarzach!

O Chadzie nie zapomniano! 15 listopada 2019 roku odbyła się premiera filmu Proceder, który opowiada o jego życiu, natomiast w tym samym czasie wytwórnia Step Records wydała dwupłytową składankę z muzyką do tego filmu Proceder: Żyj aż do bólu, która uzyskała status złotej płyty.

Kto z Was słucha Chady? Jakie są Wasze ulubione piosenki? Dajcie o sobie znać!

 

 

Absolwentka technikum informatycznego. W wolnych chwilach czytam książki, oglądam filmy i seriale oraz spędzam czas z przyjaciółmi. Uwielbiam dobrą herbatkę oraz zwierzęta. Kocham wszystko co związane z fantastyką, ale nie pogardzę też inną tematyką książek.
0
Would love your thoughts, please comment.x