Milion polskich widzów obejrzało drugą część „Diuny”!

Pierwsza część Diuny miała swoją premierę w 2021 roku. To wtedy natychmiast podbiła serca wielu fanów. 28 luty 2024 roku to dzień, w którym do kin wszedł sequel filmu, na który wielu czekało z niecierpliwością.

Już w pierwszy weekend nowa Diuna zarobiła ponad 178 milionów dolarów. Liczba ta ciągle wzrasta!

W samej Polsce film obejrzało już ponad milion fanów.

Diuna to film w reżyserii Denisa Villeneuve, na podstawie powieści o tym samym tytule autorstwa Franka Herberta. Kontynuacja była jedną z najbardziej wyczekiwanych premier roku. 

Pierwsza część produkcji zdobyła 6 Oscarów. W gwiazdorskiej obsadzie możemy zobaczyć takie nazwiska jak: Timothée Chalamet, Zendaya, Rebecca Ferguson, nominowany do Oscara Josh Brolin, nominowany do Oscara Austin Butler, nominowana do Oscara Florence Pugh, Dave Bautista, nagrodzony Oscarem Christopher Walken, Léa Seydoux, Souheila Yacoub, jak również Stellan Skarsgård, nominowana do Oscara Charlotte Rampling i laureat Oscara Javier Bardem.

W drugiej części Paul Atryda mimo zawartego sojuszu z Chani i Fremenami próbuje uporać się z rządzą zemsty na tych, którzy zabili jego rodzinę. Jak pogodzić miłość i ratowanie świata?

Czy wy byliście już na nowej Diunie? Jeśli tak, jak wam podobała się produkcja?

Fot. Warner Bros
Interesuję się sztuką, fantastyką i science-fiction. Lubię czytać książki i grać w gry planszowe, jak i komputerowe. Uwielbiam komiksy, zwłaszcza z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Zajmuję się rysunkiem, malarstwem i oglądaniem błyskotek na sklepowych wystawach. Jestem uzależniona od herbaty i muzyki.
0
Would love your thoughts, please comment.x