Najlepsze seriale komediowe i programy telewizyjne na Amazon Prime Video

Oto lista programów dla tych, którzy potrzebują się trochę pośmiać.

Wszyscy chcemy czasem się zrelaksować i uśmiechnąć. Jest powód, dla którego sitcomy są wciąż popularne i widnieją na szczycie wskaźników streamingowych. Każdy uwielbia się odprężyć, trochę pochichotać i spędzić trochę czasu ze swoimi ulubionymi aktorami komediowymi. Dobra wiadomość dla tych, którzy szukają odrobiny humoru: Prime Video ma jedne z najlepszych seriali komediowych wszech czasów, od klasyków po najnowsze hity, satyry, sitcomy, skecze i wszystko pomiędzy. Ich biblioteka obejmuje wszystko, od takich cudeniek jak Hoży doktorzy i Wspólnota, po najlepsze oryginały Prime Video, takie jak ulubieńcy nagród Wspaniała Pani Maisel i Pchła, prawie wszystko, czego potrzebujesz do łatwego śmiechu na żądanie.

Sprawdź poniższą listę i znajdź coś dla siebie.

Upload (2020obecnie)

Reżyseria: Greg Daniels

Obsada: Robbie Amell, Andy Allo, Allegra Edwards, Zainab Johnson, Kevin Bigley

W przyszłości, w której śmierć oznacza po prostu przesłanie do chmury, program łączy romans i komedię w tym serialu od Grega Danielsa. Pomógł on stworzyć takie hity jak Parks and Recreation i Bobby kontra wapniaki, a także opracował The Office. W duchu jego innych seriali, Upload jest pełen humoru. Od komediowego zwrotu w niemal dystopijnej przyszłości po śmiech na głos w momentach komedii fizycznej, które przynosi technologia, serial ma wszystko. Prowadzony przez Robbiego Amella, który ma zaskakująco dobre wyczucie czasu, jego serial ma też serce. Rodzący się romans między Nathanem Amella i Norą (Andy Allo) jest pełen chemii i uroku. Niezależnie od tego, czy chodzi o gadających psich terapeutów, czy zaskakująco filozoficzne momenty, serial ma coś dla każdego.

Horror Dolores Roach (2023–obecnie)

Twórca: Aaron Mark

Obsada: Justina Machado, Alejandro Hernandez, K. Todd Freeman, Kita Updike

Justina Machado (Jeden dzień na raz) absolutnie dominuje w programie, absurdalnie zabawnej komedii grozy od Aarona Marka. Projekt, który wyrósł z jednoosobowej sztuki do podcastu, zanim stał się serialem telewizyjnym. Jest to zachwycająco nowoczesna opowieść, luźno inspirowana musicalem Sweeney Todd: Demoniczny Golibroda z Fleet Street. Całość skupia się na opowieści o przetrwaniu, chwastach, kanibalizmie i wadach systemu sądownictwa karnego.

Primo (2023obecnie)

Twórca: Shea Serrano

Obsada: Ignacio Diaz-Silverio, Christina Vidal, Carlos Santos, Henri Esteve, Johnny Rey Diaz

Oparty na życiu pisarza i dziennikarza Shea Serrano, który również stworzył serial i współpracuje z koproducentem Michaelem Schurem (Dobre miejsce), Primo to histeryczny serial, który jest bezwstydnie przesiąknięty kulturą meksykańsko-amerykańską. Ignacio Diaz-Silverio (Dobry człowiek) wciela się w nim w postać nastolatka mieszkającego z samotną matką. Jednocześnie jest ciągniętym we wszystkich kierunkach przez swoich pięciu nadopiekuńczych wujków. Komedia jest oparta na postaciach, a każda z nich sprawia wrażenie osoby, która mogłaby istnieć w prawdziwym świecie. Nadaje to historii wyraźne poczucie humoru, a jednocześnie autentyczne momenty przypominające próbę znalezienia swojego miejsca w świecie jako nastolatek, podczas gdy wszyscy próbują ci powiedzieć, dokąd się udać.

Martwy Łuk (2023–obecnie)

Twórca: Kate McCartney, Kate McLennan

Obsada: Kate Box, Madeleine Sami, Alicia Gardiner

W  Tasmanii grasuje morderca, a lokalne organy ścigania starają się go wytropić i uwięzić po tym, jak na plaży zostaje znalezione ciało. Australijskie komiczki i showrunnerki Kate McCartney i Kate McLennan były mocno zainspirowane brytyjskim dramatem policyjnym Broadchurch. Chciały jednak stworzyć własną humorystyczną wersję tajemniczego serialu, a Martwy Łuk jest platońskim ideałem tej koncepcji. Opisywany jako feministyczny noir, serial obala typowe tropy gatunku, jednocześnie wykorzystując australijską scenerię do tworzenia fabuły i komizmu sytuacyjnego. Ponadto trzy główne bohaterki, Kate Box, Madeleine Sami i Nina Oyama, zabijają, zderzając ze sobą swoje odrębne osobowości, podczas gdy pędzą naprzód w kierunku odpowiedzi.

Z miłości (2022–obecnie)

Twórca: Gloria Calderón Kellett

Obsada: Emeraude Toubia, Mark Indelicato, Isis King, Vincent Rodriguez III

Z miłości to piękny, romantyczny serial komediowy od Glorii Calderón Kellett (Jeden dzień na raz). Ten wzruszający serial śledzi losy rodzeństwa Diaz, Emeraude Toubia (Shadowhunters) i Marka Indelicato, w ich podróży w poszukiwaniu romansu. Dzięki tematom rodziny, nadziei i wrażliwości, serial bada, w jaki sposób każda osoba poszukuje znaczenia, podobnie jak wsparcia. Oprócz Toubii i Indelicato, program ma niewiarygodnie wspaniałą obsadę, w tym Isis King, Rome Flynn (Sposób na morderstwo) i Vincent Rodriguez III (Szalona była). Dzięki temu serial jest zarówno gorący, jak i rozgrzewający serce.

Cześć, tu Ola. Zgodnie ze swoim pseudonimem zaczytuję się głównie w fantastyce, ale nie pogardzę też dobrym kryminałem. Wciąż odkrywam nowe, ciekawe dla mnie gatunki książek. Gram też w gry( zazwyczaj przygodowe typu Tomb Raider czy ASC) Jestem szczęśliwa, że mogę Cię poznać!
0
Would love your thoughts, please comment.x