Norweski dramat „War Sailor” pojawi się na platformie Netflix w kwietniu 2023 roku

Netflix podzielił pełnometrażowy norweski dramat War Sailor i zrobił z niego serię, która pojawi się w serwisie w kwietniu 2023 roku. Co wiemy o niej na ten moment?

Produkcja została wyreżyserowana i napisana przez Gunnara Vikene’a, a wyprodukowana przez Falkun Films Malta, Mer Film, Rohfilm Factory i Studio Hamburg.

Potwierdzono, że tytuł dostępny będzie na platformie już od soboty, czyli od 2 kwietnia 2023 roku. Dramat wypuszczono jako film pełnometrażowy we wrześniu 2022 roku, a zadebiutował już zadebiutował miesiąc wcześniej na Norweskim Festiwalu Filmowym w Haugesund. W następnych miesiącach gościł na najróżniejszych festiwalach filmowych na całym świecie, zanim Netflix nabył prawa do jego dystrybucji i zdecydował się wydać go w postaci limitowanej serii.

Jeśli chodzi o fabułę, to skorzystam tu ze streszczenie War Sailor, zapożyczonego z IMDb:

Kiedy wybucha II wojna światowa, Alfred, świeżo poślubiony ojciec trójki dzieci z Bergen, i jego przyjaciel z dzieciństwa pracują na statku handlowym na środku Atlantyku. Nagle trafiają na linię frontu, walcząc w cywilnych ubraniach, bez broni, gdy ich statek staje się celem niemieckich okrętów podwodnych. Jednocześnie śledzimy losy żony i dzieci Alfreda w ich domu w Bergen i ich codzienne życie w czasie opisywanego konfliktu.

Kristoffer Joner wcieli się w rolę Alfreda. Mężczyzna nie ma jeszcze doświadczenia w graniu w produkcjach Netflixa, jednak może się pochwalić udaną karierą w Norwegii. Jedną z największych ról była rola Murphy’ego w nagrodzonym Oscarem filmie Zjawa .

Pål Sverre Hagen gra Sigbjørna. W 2017 roku norweski aktor zagrał rolę Jerry’ego w filmie Netflix What Happened to Monday. Ponadto jest znany z takich filmów jak Kon-Tiki, In Order of Disappearance i The Middle Man.

Ine Marie Wilmann gra rolę Cecylii. Kobieta zagrała w dwóch oryginałach streamera, w 2020 roku zagrała w jednym z odcinków Bloodride, a ostatnio w norweskim filmie Troll.

Pełna lista obsady wygląda następująco:

Kristoffer Joner jako Alfred
Pål Sverre Hagen jako Sigbjørn
Ine Marie Willmann jako Cecylia
Henrikke Lund Olsen jako Magdeli
Armand Hannestad jako William
Leon Tobias Slettbakk jako Aksel Andresen
Alexandra Gjerpen jako Hanna Wiig
Arthur Hakalahti jako Braathen
Karl Vidar Lende jako Monsen
Mats Holm jako Birger Mohr
Téa Grønner Joner jako Magdeli po wojnie
Daniel Berg jako Willam po wojnie
Oskar Hallaråker Hellesøy jako Olav po wojnie
Odd Gunnar Sørvik jako Iver Fosnes
Nils Ove Sørvik jako Jens Dahl
Emir Hvidsten Hindic jako Fanebust

Ponieważ film jest montowany w podzieleniu na odcinki, obecnie nie wiadomo, jaka będzie ich liczba.

Cały film trwa 150 minut. Oznacza to, że będziemy mogli zobaczyć trzy odcinki 50-minutowe. Alternatywnie moglibyśmy zobaczyć cztery 37-minutowe odcinki.

Cześć, tu Ola. Zgodnie ze swoim pseudonimem zaczytuję się głównie w fantastyce, ale nie pogardzę też dobrym kryminałem. Wciąż odkrywam nowe, ciekawe dla mnie gatunki książek. Gram też w gry( zazwyczaj przygodowe typu Tomb Raider czy ASC) Jestem szczęśliwa, że mogę Cię poznać!
0
Would love your thoughts, please comment.x