Nowi „Piraci z Karaibów” będą rebootem?

Fot. Disney

Ostatni raz widzieliśmy Kapitana Jacka Sparrowa na wielkim ekranie w 2017 roku. Wtedy premierę miała 5. część pod tytułem Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara. Co wiadomo o kolejnym filmie?

Zmiana kierunku franczyzy i całkiem nowa historia? Jak to wszystko wpłynie na produkcję?

Ponadto nowa część ma być rebootem!

Producent Jerry Bruckheimer powiedział, że wszystko jest na dobrej drodze do powrotu, jednak wspomniał, iż pojawi się nowa obsada i nowe historie. Nie jest mimo wszystko pewny czy Piraci z Karaibów, czy seria Top Gun powróci jako pierwsza na duży ekran.

Trudno powiedzieć. Nie wiesz, naprawdę nie wiesz. Nie wiesz, jak to się łączy. Po prostu nie wiesz. Bo w Top Gun masz aktora, który jest kultowy i genialny. I w ilu filmach wystąpił, zanim zagrał w Top Gun, nie mogę ci powiedzieć. Ale zrobimy restart „Piratów”, żeby łatwiej było to wszystko poskładać, bo nie trzeba czekać na niektórych aktorów.

„It’s hard to tell. You don’t know, you really don’t know. You don’t know how they come together. You just don’t know. Because with Top Gun you have an actor who is iconic and brilliant. And how many movies he does before he does Top Gun , I can’t tell you. But we’re gonna reboot Pirates , so that is easier to put together because you don’t have to wait for certain actors. ”

Po premierze piątego filmu z uniwersum zaczęły się rozmowy na temat części szóstej. Produkcja zakończyła się notką, jakoby Will Turner (Orlando Bloom), Elizabeth Swann (Keira Knightley) i Davy Jones (Bill Nighy) mieli powrócić.

W roli reżysera ma powrócić Joachim Rønning. Zatrudniono również scenarzystów Deadpoola, Rhetta Reese i Paula Wernicka, którzy postanowili zrezygnować z powodu różnic twórczych. Od tego momentuDisney postanowił, iż będzie to reboot.

W tym celu zatrudniono byłego scenarzystę Piratów Teda Elliotta i współtwórcę The Last of Us Craiga Mazina. We wrześniu 2023 roku Mazin oświadczył, że scenariusz jego i Elliotta został zaakceptowany przez Disneya, a produkcja uległa stagnacji z powodu strajku. 

Interesuję się sztuką, fantastyką i science-fiction. Lubię czytać książki i grać w gry planszowe, jak i komputerowe. Uwielbiam komiksy, zwłaszcza z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Zajmuję się rysunkiem, malarstwem i oglądaniem błyskotek na sklepowych wystawach. Jestem uzależniona od herbaty i muzyki.
0
Would love your thoughts, please comment.x