Nowy serial aktorski w uniwersum „Spider-Mana”!

Jak dowiedziało się Variety, trwają prace nad serialem Spider-Man w konwencji noir dla Amazona.

Niezatytułowany serial będzie śledził losy starszego, zgrzybiałego superbohatera w Nowym Jorku, a akcja dziać się będzie w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Osoba znająca projekt mówi, że serial będzie osadzony w osobnym uniwersum, a głównym bohaterem nie będzie Peter Parker.

Jest to drugi znany projekt, oparty na kontrolowanych przez Sony bohaterach Marvela w Amazon Prime Video i MGM+. Wcześniej ogłoszono, że Amazon rusza z serią Silk: Spider Society od showrunnerki Angeli Kang. Na razie nie wiadomo, jakie jeszcze postaci Marvela pojawią się w innych serialach Amazona, sam Sony obecnie kontroluje ponad 900 takich postaci związanych z franczyzą Spider-Mana.

Scenarzystą i producentem wykonawczym będzie Oren Uziel. Opracował program wraz z producentami Spider-Man: Uniwersum, Philem Lordem i Christopherem Millerem oraz byłą szefową Sony Amy Pascal. Cała trójka jest producentami wykonawczymi.

Komiks Spider-Man Noir pierwotnie zadebiutował w 2009 roku, jako część uniwersum Marvel Noir. Ta wersja ikonicznego superbohatera żyje w Nowym Jorku podczas Wielkiego Kryzysu. Zostaje ugryziony przez pająka ukrytego w skradzionym artefakcie, co powoduje, że ma wizje pajęczego boga, który obdarza go supermocami.

0
Would love your thoughts, please comment.x