Pięć ciekawostek o Anyi Chalotrze z serialu „Wiedźmin”!

Anya Chalotra to aktorka, o której zrobiło się głośno dzięki roli, jaką odegrała w serialu Wiedźmin. Wcieliła się ona w charakterną czarodziejkę, Yennefer z Vengerbergu. Co wiemy o samej aktorce i jej dotychczasowym życiu? W tym artykule przedstawimy Wam pięć faktów/ciekawostek o Anyi!

1. Angielka z indyjskimi korzeniami.

Pomimo tego iż Anya urodziła się w Wielkiej Brytanii, a dokładniej w Wolverhampton, to na parę dni przed jej urodzinami rodzice aktorki wyemigrowali z Indii do Anglii. Chalotra nie obnosi się z kulturą swojej rodziny, jednak lubi kultywować tradycję i obrzędy ojczyzny swoich rodziców.

2. Wykształcenie i umiejętności.

Anya, po ukończeniu szkoły średniej, poznawała tajniki aktorstwa w szkole London Academy of Music and Dramatic. Aktorka zaczynała na, tak zwanych, deskach teatru. Na jednym z przedstawień w Guardianie, jej umiejętności aktorskie zostały nazwane oszałamiającymi.

3. Co było najtrudniejsze dla Anyi w serialu Wiedźmin?

W jednym z wywiadów aktorka wspomniała o tym, co było dla niej najtrudniejsze w serialu Wiedźmin:

Dla mnie było to zagranie osoby między 14 a 70 rokiem życia. Kręciliśmy przez około 8 miesięcy i nie robiliśmy tego w chronologicznej kolejności. Musiałam więc przejść przez różne momenty w jej życiu [Yennefer] bez logicznego procesu upływu czasu, co by pomogło. Także w ten sposób by widzowie wiedzieli, że w wyniku jej doświadczeń, w jej życiu pojawiają się zmiany i dzieje się to poza ekranem. Zatem dla mnie chodziło o przeniesienie realizmu postaci na ekran od czternastego roku życia, przez bycie dwudziestolatką, aż do siedemdziesiątego siódmego roku życia. I wszystkiego tego co pomiędzy. Chciałam, żeby na ekranie to była ta sama bohaterka, która ewoluuje na oczach wszystkich. Nie żeby te etapy były od siebie oderwane, ale żeby było widać ewolucje. To było największe wyzwanie.

4. Aktorka niechętnie dzieli się swoim życiem prywatnym.

O życiu prywatnym Chalotry wiemy stosunkowo niewiele. Instagram prowadzi w skrytym i stonowanym stylu, a inne informacje przeciekają nam przez palce. Jednak może to i lepiej? Większość świeżych gwiazd zwraca szczególną uwagę na media społecznościowe. Anya wybrała opcję prywatności, co moim skromnym zdaniem, pozwoli zachować jej trzeźwy umysł i nie wzniesie jej ego na zbyt wysoki poziom.

5. Uwielbia swoją postać!

Aktorka w jednym z wywiadów opowiada o swoim postrzeganiu Yennefer. Chalotra lubi czarodziejkę, co znacznie ułatwia odgrywanie jej roli.

To, co ją wyróżnia spośród innych magów na kontynencie to – jeśli na jej drodze znajdzie się jakaś przeszkoda i istnieje bardzo mała szansa na to, że zdoła ją pokonać, to ona przez nią przejdzie, podczas gdy inni powiedzą: nie, nie przejdę przez to, nie ma takiej opcji. Myślę, że to jest to, co mam też w sobie i co przyciąga mnie do Yennefer. Ma taki zróżnicowany charakter, pełen zalet, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się wadami. Jest zadziorna, samodzielna, szczera i potrafi wykorzystać swoją wściekłość, co jest bardzo ekscytujące dla każdego aktora.

0
Would love your thoughts, please comment.x