Polski wydawca zrezygnował z „Gwiezdnych Wojen”!

Gwiezdne Wojny od jakiegoś czasu miały polskiego wydawcę. Jednak ogłosił on, że kończy projekt. Co wpłynęło na jego decyzję?

Przez ostatnie kilka lat polskim wydawcą książek o Gwiezdnych Wojnach był Uroboros wchodzący w skład Grupy Wydawniczej Foksal. Ukazywali kilka powieści rocznie.

Jak się okazuje fani nie zawsze byli zadowoleni z jakości wydań i tłumaczeń powieści, krytykowano także błędy oraz dobór tytułów.

Oto oficjalny komunikat wydawcy:

Drogie Czytelniczki, Drodzy Czytelnicy,
informujemy, że tytuł Star Wars. Thrawn. Zdrada był ostatnim tytułem z uniwersum Star Wars wydanym w Uroborosie.
Od roku 2021 nie planujemy wydawania kolejnych tytułów gwiezdnych wojen, jak również nie planujemy dodruków tytułów niedostępnych. Dotychczas wydane przez nas tytuły z serii Star Wars będą dostępne w sprzedaży jeszcze do 31 marca 2021 r. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzone lata, te dobre i te lepsze, lecz zawsze pełne emocji. Dziękujemy Wam za wsparcie, wskazówki oraz za dobre słowa.
Niech Moc będzie z Wami!
Wasz Uroboros

Na chwilę obecną nie ma informacji czy Star Wars przejmie inny wydawca.
Co o tym myślicie? Chcielibyście kolejne części?

Absolwentka technikum informatycznego. W wolnych chwilach czytam książki, oglądam filmy i seriale oraz spędzam czas z przyjaciółmi. Uwielbiam dobrą herbatkę oraz zwierzęta. Kocham wszystko co związane z fantastyką, ale nie pogardzę też inną tematyką książek.
0
Would love your thoughts, please comment.x