Postacie ze złotej ery DC powrócą w nowych seriach

DC Comics zapowiedziało nowe komiksy w ramach inicjatywy The New Golden Age.

Tytuły skupią się na trójce ikonicznych bohaterów, którzy debiutowali na przełomie lat 30. i 40. poprzedniego wieku, czyli w tak zwanej złotej erze komiksu.

Pierwszym z nich będzie Alan Scott, pierwotna Zielona Latarnia. Seria sięgnie do początków superbohaterskich przygód Alana w latach 30., w których wylądował przez pewną aberrację w czasie. Scenarzystą serii został Tim Sherdian, a rysunkami zajmie się Cian Tormey. Warto dodać, że Alan Scott: The Green Lantern będzie pierwszym solowym tytułem tego bohatera od ponad 70 lat.

Druga seria przypadnie Jay’owi Garrickowi, czyli pierwszej osobie noszącej miano Flasha. Komiks ma postawić mocny akcent na odbudowę relacji Jaya ze swoją długo zaginioną córką Judy. Za scenariusz serii odpowie, dobrze znany fanom Szkarłatnego Sprintera, Jeremy Adams, natomiast autorem rysunków będzie Diego Olortegui.

Ostatni tytuł poświęcony zostanie Wesley’owi Doddsowi znanemu szerzej jako The Sandman. Jest on zmuszony do odnalezienia dziennika ze wszystkimi swoimi badaniami, które w niepowołanych rękach mogą doprowadzić do tragedii. Za serię będzie odpowiedzialny duet Rob Venditti oraz Riley Rossomo.

Wszystkie wymienione komiksy trafią na rynek już październiku.

0
Would love your thoughts, please comment.x