Powstaje remake „The Strangers”. Nowa trylogia bardziej rozbudowana?

The Strangers to horror doceniony przez wielu widzów. Ma coś w sobie, wnika do snów i pozostawia w nich trwały ślad. Po co więc robić remake?

Kontynuacja kultowej serii, The Strangers: Prey at Night z 2018 roku autorstwa Johannesa Robertsa spełniła swoje zadanie. Bardziej jednak sprawiała wrażenie hołdu gatunkowi slashera, a nie do tego, co zapoczątkował Bryan Bertino w 2008 roku.

Madeleine Petsch jest główną gwiazdą nie tylko remake’u The Strangers, ale też trylogii remake’ów w reżyserii Renny’ego Harlina. Podobno na początku trylogii jej postać podróżuje przez kraj z chłopakiem (Froy Gutierrez). Niestety, ich samochód psuje się w Venus w stanie Oregon, korzystają więc z Airbnb i to właśnie tam spotykają tytułowych zamaskowanych morderców.

Poniżej komentarz Petsch  będący odpowiedzią na pytanie, co by powiedziała sceptykom potencjału remake’u:

Chciałabym najpierw powiedzieć tej osobie, że ja też tak myślę o oryginalnych The Strangers. Kiedy przysłano mi trylogię scenariuszy, powiedziałam: „Czuję się jak behemot, być może nie należy tego dotykać”. Naprawdę też tak się czułam i byłam bardzo sceptyczna wobec tego pomysłu. A potem kliknęłam pierwszy skrypt i wszystko nabrało dla mnie sensu. Dostajesz o wiele więcej historii. Dostajesz o wiele więcej rozwoju postaci. Myślę, że moją największą irytacją w stosunku do oryginału jest to, że nie jesteś tak naprawdę zaangażowany emocjonalnie w te postacie. Więc tak, to przerażające, ale nie wiesz, dlaczego początkowo walczą. Nie wiesz, jaki jest ich związek. W pewnym sensie są już ze sobą w sprzeczności, więc nie ma zbyt wielu inwestycji w Liv Tyler i Scotta Speedmana. Po prostu boimy się o nich i razem z nimi, więc myślę, że zbudowaliśmy świat, który bardziej się w to zagłębia. To nie jest dokładnie remake, ponieważ są to różne postacie, ale to ta sama koncepcja i pomysł, i myślę, że ludzie poczują się, jakby to był hołd. Poczują, jakbyśmy obchodzili się z materiałem ostrożnie i myślę, że [będą czuć], jakbyśmy zagłębili się w to głębiej. Więc jeśli już, to powinno sprawić, że fani Strangers OG będą naprawdę podekscytowani, ponieważ uzyskasz więcej odpowiedzi, więcej tajemnic i więcej przerażenia.

Chodziły plotki, że wszystkie trzy nowe filmy z serii ukończono do 1 listopada 2022 r., ale Lionsgate nie ustaliło jeszcze ich dat premiery. Tak więc w oczekiwaniu na jakieś newsy, zachęcam Was do obejrzenia odcinka Collider Ladies Night z udziałem Madeleine:

Cześć, tu Ola. Zgodnie ze swoim pseudonimem zaczytuję się głównie w fantastyce, ale nie pogardzę też dobrym kryminałem. Wciąż odkrywam nowe, ciekawe dla mnie gatunki książek. Gram też w gry( zazwyczaj przygodowe typu Tomb Raider czy ASC) Jestem szczęśliwa, że mogę Cię poznać!
0
Would love your thoughts, please comment.x