Serial ,,Şahmaran” – sukces czy porażka?

Świetna wiadomość dla fanów Sarıkayi, Deniza i Ramazana Demira! Serial Şahmaran cieszy się dużym, międzynarodowym zainteresowaniem.

20 stycznia Netflix zaprezentował swoim subskrybentom nowy turecki serial Şahmaran. Występują w nim Serenay Sarıkaya, Burak Deniz i Mert Ramazan Demir. Mimo mieszanych, często negatywnych recenzji od widzów i niskiej oceny na IMDb (tylko 5,1), serial wciąż znajdował swoich odbiorców na platformie.

Według oficjalnych informacji seria miała 17 030 000 godzin oglądania, zajmując 5. miejsce wśród wszystkich nieanglojęzycznych programów telewizyjnych na platformie na świecie i była w czołówce w 14 krajach w ciągu pierwszych trzech dni po premierze. W następnym tygodniu projekt miał 33 960 000 godzin oglądania, zajmując 2. miejsce wśród wszystkich nieanglojęzycznych programów telewizyjnych. Seria znalazła się w czołówce w 53 krajach na całym świecie. Tak więc Şahmaran miał 50 990 000 godzin oglądania w ciągu dwóch tygodni (około 6,4 miliona widzów).

Tureccy widzowie zastanawiali się, czy ten wynik można uznać za udany. Należy zauważyć, że w ciągu pierwszych 28 dni po premierze seriale Netflix The Protector i Another Self miały około 90 milionów godzin oglądania. Serial Şahmaran osiągnął 51 milionów godzin oglądania w ciągu pierwszych dwóch tygodni, co jest mniej więcej na tym samym pułapie. Dla porównania, uznany hit ostatnich tygodni, Wednesday, miał 1 miliard 237 milionów godzin oglądalności.

Liczby mówią same za siebie. Do tej pory turecki przemysł filmowy nie miał żadnych hitów z prawdziwego zdarzenia na platformie. Można powiedzieć, że tureckie programy telewizyjne są popularne i odnoszą sukcesy, ale jak dotąd nie było prawdziwego hitu. Şahmaran, podobnie jak jego poprzednicy, może być nazwany sukcesem tureckiego Netflixa. Pozostaje tylko czekać na prawdziwy przełom, który przeniesie tureckie seriale na nowy poziom.

A co sądzą nasi Czytelnicy? Czy Şahmaran podbił wasze serca, a może nie do końca leży w Waszym guście? Dajcie znać co sądzicie w komentarzach! Jeśli się zastanawiacie czy warto, naszym zdaniem jak najbardziej!

2
0
Would love your thoughts, please comment.x