„The Lost Book Of The White” Cassandry Clare i Wesley’a Chu wyciekła do internetu!

Niestety doszło dzisiaj do bardzo przykrej sytuacji zarówno dla autorki jak i fanów serii o nocnych łowcach, która może zaważyć na przyszłym udostępnianiu przedpremierowych wersji jej prac.

O kradzieży cudzej pracy, słyszmy niemal codziennie. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawy z tego jak wielką krzywdę czynią autorowi pracy, gdy udostępnią jego dzieło przedpremierowo. Dzisiaj Cassandra Clare na swoim profilu na Twitterze wyraziła swoje rozczarowanie pojawieniem się przedpremierowej wersji książki w internecie. Oto co napisała Clare oraz współautor Wesley Chu!

Podczas pierwszego tygodnia sierpnia, zorganizowałam rozdanie książki Lost Book Of The White. Pięć osób wygrało podpisaną kopie książki. Niestety, jedna z nich zeskanowała i opublikowała otrzymany egzemplarz. (I dała swojemu przyjacielowi do przetłumaczenia)

Dzień dobry, wszystkim. Właśnie dowiedziałem się o przecieku Lost Book Of The White do internetu. To wstrząsająca wiadomość. @cassieclare i ja ciężko pracowaliśmy nad #LostBookOfTheWhite i naprawdę włożyliśmy nasze serca i dusze w #EldestCurses.

Chu zaznaczył, że stworzenie tej książki trwało tysiące godzin i że wyciek znacznie zmniejszył jej wartość. Autorzy są przekonani, że osoba za to odpowiedzialna udawała fana tylko po to, aby opublikować podpisaną kopię książki.

Mam złamane serce z powodu szkód wyrządzonych książce nad którą @wes_chu i ja pracowaliśmy tak ciężko. Jeszcze bardziej mi przykro z powodu osoby (wiem, kto to jest, ale nie wymienię jej imienia), która udawała fana, aby uzyskać przedpremierową kopię w celu zaszkodzenia nie tylko autorom, ale również wszystkim, którzy nad nią pracowali.

Co będzie dalej? Oprócz skutków finansowych, Clare tweetowała, że niestety może to być koniec rozdań organizowanych dla fanów.

Nielegalne ściąganie książek (i innych dzieł) jest nie tylko nieeleganckie w stosunku do twórców, ale także jest zwyczajną kradzieżą. Autorzy wielokrotnie apelują, aby legalnie kupować lub wypożyczać ich książki i my do tego apelu dołączamy.

Lost Book of the White, druga część serii Eldest Curses na świecie ukaże się 1 września 2020 roku, natomiast w Polsce 28 października.

Upewnij się, aby zamówić swoją wersję książki z legalnego źródła!

0
Would love your thoughts, please comment.x