Twórcy „Gry o Tron” tworzą serial Science-Fiction dla Netflixa

Netflix poinformował o powstaniu nowego serialu zatytułowanego Problem trzech ciał. Realizacją serialu zajmą się twórcy Gry o tron.

Problem trzech ciał to międzynarodowy bestseller autorstwa chińskiego pisarza Cixina Liu.  Serial ma opowiadać o pierwszym spotkaniu ludzkości z obcą cywilizacją. Na temat powieści wypowiedział się sam Peter Friedlander (odpowiedzialny za oryginalne produkcje serwisu). Twierdzi on, że powieść to połączenie nauki z fikcją, dzięki temu wizja przyszłości i kontaktu z przybyszami spoza Ziemi jest o wiele bardziej realistyczne niż inna literatura z gatunku science fiction.

Produkcją zajmą się David Benioff D.B, Weiss oraz Alexander Woo. Natomiast do producentów wykonawczych należą: Rian Johnson, Bernadette Caulfield, Nena Rodrigue, Lin Qi oraz Rosamund Pike i Robie Uniacke. Data premiery serialu nie jest jeszcze znana.

Kilka słów o projekcie powiedzieli David Benioff i D.B. Weiss:

Trylogia Liu Cixina to najambitniejsza seria science fiction, jaką mieliśmy okazję przeczytać. Czytelnicy przemierzają drogę od lat 60. XX wieku po kres czasu, od życia na naszym bladoniebieskim punkciku aż po odległe rejony Wszechświata. Cieszymy się, że spędzimy najbliższe lata, ożywiając tę historię dla widzów z różnych zakątków globu.

Sam autor powieści Cixina Liu również zabrał głos:

Głęboko szanuję pracę twórców pracujących nad adaptacją „Problemu trzech ciał” i wierzę, że świetnie poradzą sobie z przeniesieniem tej historii na ekran. Pragnę opowiedzieć historię, która wykracza poza granice czasu oraz kwestie narodowości, kultury i koloru skóry; Taką, przez którą zaczniemy postrzegać los ludzkości jako los nas wszystkich. – To dla mnie, jako autora, wielki zaszczyt móc obserwować jak ten wyjątkowy pomysł science fiction zdobywa popularność i fanów na całym świecie. Nie mogę się doczekać chwili, kiedy nowi i dotychczasowi fani z całego świata obejrzą tę historię na Netflix.

 

Absolwentka technikum informatycznego. W wolnych chwilach czytam książki, oglądam filmy i seriale oraz spędzam czas z przyjaciółmi. Uwielbiam dobrą herbatkę oraz zwierzęta. Kocham wszystko co związane z fantastyką, ale nie pogardzę też inną tematyką książek.
0
Would love your thoughts, please comment.x