Warte uwagi seriale o wampirach!

seriale o wampirach netflix hbo
fot. Netflix

Wampiry w kulturze mają swoje honorowe miejsce i sporo wiernych fanów. Przedstawiamy listę zdecydowanie wartych obejrzenia produkcji o wampirach!

Lista powstała subiektywnie, zachęcam do podzielenia się Waszymi ulubionymi serialami o wampirach w komentarzach!

Miejsce 6 – V-Wars (2019)

seriale o wampirach netflix hbo
fot. Netflix

Dr Luther Swann (Ian Somerhalder z Pamiętników Wampirów) trafia do świata rodem z najgorszych koszmarów, kiedy tajemnicza choroba przemienia jego najlepszego przyjaciela, Michaela Fayne’a (Adrian Holmes), w morderczego, polującego na ludzi drapieżcę. Choroba rozprzestrzenia się w szybkim tempie, co prowadzi do podziału społeczeństwa na dwa nienawistne obozy: „normalnych ludzi” oraz „wampiry”. Swann robi wszystko, co w jego mocy, by zrozumieć sens wydarzeń, a tymczasem Fayne wyrasta na potężnego przywódcę społeczności wampirów. Dostępny na Netflxie! 

Miejsce 5 – Van Helsing (2016-2021)

seriale o wampirach netflix hbo
fot. Netflix

Gdy Vanessa Van Helsing budzi się ze śpiączki, odkrywa, że kontrolę nad światem przejęły wampiry, a odpowiedzialność za los ludzkości spoczywa na jej barkach. Dostępny na Netflixie!

Miejsce 4 – Immortals (2018)

seriale o wampirach netflix hbo
fot. Netflix

Mia, piękna wampirzyca, skrywa w sobie jedną tęsknotę – pragnienie powrotu do człowieczeństwa. Po dwóch wiekach nieobecności postanawia powrócić do Stambułu, gdzie w przeszłości została przemieniona przez potężnego wampira Dymitra. Z determinacją szuka wsparcia u młodych buntowników, aby obalić tyranię Dymitra i odzyskać swoją ludzką naturę. Dostępny na Netflixie!

Miejsce 3 – Wampiry: Dziedzictwo (2018-)

Serial o nastolatkach, uczniach szkoły Salvatore obdarzonych nadprzyrodzonymi zdolnościami. Produkcja jest kontynuacją hitów z dwóch pierwszych miejsc podium. Dostępny na HBOMax!

Miejsce 2 – The Originals (2013-2018)

Ta seria skupia się na rodzinie pierwotnych wampirów oraz niebezpiecznej hybrydzie wampira i wilkołaka, Klausie. Powraca on do magicznej mieszanki kultur, jaką jest French Quarter w Nowym Orleanie — mieście, które sam pomógł zbudować wieki temu. Serial związany z miejscem 1 na liście! Dostępny na HBOMax!

Miejsce 1 – Pamiętniki Wampirów (2009-2017)

I oto mamy to, od czego wszystko się zaczęło. Kochany przez wielu serial, do którego powstały dwie kontynuacje, dzięki czemu ból po obejrzeniu nie jest aż tak wielki! Tej produkcji raczej nie trzeba nikomu przedstawiać, jednak dla niewtajemniczonych, oto opis dystrybutora:

Bohaterami serialu Pamiętniki wampirów jest dwóch braci. Obaj z nich są zakochani w tej samej pięknej dziewczynie z miasteczka, w którym istoty obdarzone nadprzyrodzonymi mocami mieszkają incognito pośród zwykłych śmiertelników.

Dostępny na HBOMax! 

0
Would love your thoughts, please comment.x