Wielka wojna zaczyna się w ekscytującym zwiastunie 2 sezonu „Mrocznych Materii”

Kolejny sezon, oparty na powieści Delikatny Nóż, będzie miał swoją premierę na HBO w listopadzie tego roku.

 

Niebo ciemnieje. Świat się zmienia. Musimy zjednoczyć się na wielką wojnę.

Stawka nie mogła być wyższa, bowiem wszyscy z równoległych rzeczywistości przygotowują się do walki w nowym zwiastunie drugiego sezonu Mrocznych Materii, bazującym na wydarzeniach drugiej części trylogii Philipa Pullmana, Delikatnym Nożu. Zarówno BBC, jak i HBO opublikowały różne materiały filmowe dotyczące tego, czego możemy się spodziewać po powrocie serialu w listopadzie tego roku.

To zupełnie nowy świat dla młodej Lyry Belacqua (Dafne Keen), zarówno w przenośni, jak i dosłownie. W pogoni za swoim zdradzieckim ojcem, Lordem Asrielem (Jamesem McAvoyem), pod koniec pierwszego sezonu, przeszła przez portal do innej rzeczywistości. Teraz znalazła się w Cittàgazze, mieście, które niegdyś przelatywało nad Borealiami, migocząc na nocnym niebie. To tutaj przecina ścieżki z Will’em Parry (Amir Wilson). Chłopcem z innej rzeczywistości, który odgrywa ważną rolę w rozwijającej się historii.

Widzisz te groźne czarne mgły? To istoty, które mieszkają w Cittàgazze i mają tendencję do atakowania dorosłych, pozostawiając dzieci same sobie.

W tym sezonie pojawia się wiele nowych twarzy, ponieważ Magisterium przygotowuje się do większego, bardziej agresywnego posunięcia przeciwko tym, którzy będą rozsiewać bluźnierstwa.

Nominowany do Oscara Terence Stamp jako Giacomo Paradisi, nosiciel Delikatnego Noża, magicznego obiektu z możliwością otwierania portali do różnych rzeczywistości. Jade Anouka (Turn Up Charlie) wciela się w królową czarownic Rutę Skadi, która wygłasza dramatyczne obwieszczenia o „wielkiej wojnie”. Simone Kirby (Peaky Blinders) zagra doktor Mary Malone, uczoną ze świata Willa, której Lyra poszukuje, by zdobyć więcej informacji o Pyle.

Nie można również zapomnieć o Phoebe Waller-Bridge Fleabaga, która wcieli się w postać dajmona Johna Parry’ego, granego przez Andrew Scotta. Lin-Manuel Miranda’s Lee Scoresby ma w tym sezonie wiele scen z Johnem.

Czy wy również nie możecie doczekać się nowego sezonu? My z pewnością!

0
Would love your thoughts, please comment.x