Wszystko co wiemy o „Shogunie” od FX

Pierwsze wzmianki o Shogunie pojawiły się już w maju 2021 roku, jednak temat ten szybko ucichł i aż do niedawna niewiele było wiadomo o samej produkcji. Stacja FX postanowiła w końcu ujawnić jej zapowiedź, jak i przybliżoną datę premiery.

Shogun od FX to kolejna ekranizacja bestsellerowej powieści Jamesa Clavella. Pierwsza, wyprodukowana przez NBC, miała swoją premierę w 1980 roku i cieszyła się ogromną popularnością. Mówi się, że gromadziła ponad 20 milionów widzów podczas każdej emisji, a ponadto zdobyła trzy Złote Globy i trzy nagrody Emmy. W głównych rolach obsadzono wówczas Richarda Chamberlaina i Toshiro Mifune, a w Polsce tytuł emitowany był na TVP.

Nowy Shogun liczył będzie 10 odcinków, a dostępny będzie na platformie Disney+ już w lutym 2024 roku.

Jego opis prezentuje się następująco:

Główny bohater rozgrywającej się na przełomie XVI i XVII wieku opowieści – angielski żeglarz John Blackthorne trafia do Japonii w przełomowym momencie jej historii- tuż po śmierci genialnego wodza i reformatora, który zjednoczył kraj Toyotomiego Hideyoshiego. Władzę ma objąć jego kilkuletni następca, jednak do uzyskania przez niego pełnoletności władzę sprawuje 5-osobowa Rada Regencyjna. Wkrótce między jej członkami dochodzi do konfliktu, którego kulminacją staje się bitwa pod Sekigaharą.

Twórcami nowej adaptacji są Rachel Kondo i Justin Marks (Top Gun: Maverick). Producenci wykonawczy to: Justin Marks, Michaela Clavell, Edward L. McDonnell, Michael De Luca i Kondo.

W obsadzie natomiast goszczą: Hiroyuki Sanada (John Wick 4), Tadanobu Asano (Thor: Ragnarok), Hiroto Kanai (Tuna Girl), Takehiro Hira (Gran Turismo), Moeka Hoshi (Dependence), Tokuma Nishioka (Ultraman Mebius), Shinnosuke Abe (13 zabójców), Yuki Kura (A Girl on the Shore) i Fumi Nikaido (Zabawmy się w piekle).

Patrzyłam na ludzi zupełnie na wylot. Widziałam żebra, jelita, nawet całe gałki oczne. Tylko serce trafiało się jakoś rzadko...
0
Would love your thoughts, please comment.x