Studio Ponoc powstaje z kolan! „The Imaginary” zmierza do kin

The Imaginary miało dość wyboistą fazę produkcji. Pierwotna data premiery była wyznaczona na lato 2022 roku, ale pandemia koronawirusa najpierw znacząco opóźniła prace, a ostatecznie nawet je wstrzymała na pewien czas. Studiu udało się jednak wyjść na prostą, a samo anime zmierza do kin wielkimi krokami.

W chwili, gdy reżyser Studia Ghibli – Hiromasa Yonebayashi, opuścił je wraz z jednym z producentów – Yoshiakim Nishimurą, narodziło się Studio Ponoc. Ich początek można by uznać za wyjątkowo cichy i sięgający dna. Po czym niespodziewanie spod ich szyldu wyszło takie arcydzieło jak Mary i Kwiat Czarownic. Po głośnym sukcesie filmu, Ponoc znów zniknęło, by powrócić z zachwycającą animacją Liście jutra upamiętniającej Igrzyska Olimpijskie w Tokyo. Teraz znów przypomniało o sobie po latach uśpienia, a to za sprawą kolejnej produkcji, która powalczy o miano arcydzieła.

Historia oparta jest na powieści  AF Harrolda Przyjaciel z szafy (Oryginalny tytuł: Imaginary). Wydawca opisuję ją tak:

Rudger to najlepszy przyjaciel Amandy Szuruburskiej. Taki wymyślony, ale to nie znaczy, że na niby. Każdy z nas kiedyś miał albo nadal ma takiego powiernika.

Nikt poza Amandą nie może go zobaczyć. Do czasu. Pewnego dnia w drzwiach domu dziewczynki staje pan Trznadel. Łysy, grubawy, w hawajskiej koszuli. Przyszedł przeprowadzić ankietę. To jednak tylko pozory. Prawda jest taka, że pan Trznadel poluje na takich jak Rudger. Na wymyślonych. I już wyczuł niepozornego chłopca.

Gdy Amanda na skutek wypadku trafia do szpitala, Rudger zostaje sam. Czy zdoła ukryć się przed groźnym przybyszem? Krążą plotki, że pan Trznadel zjada wymyślonych…

Opowieść o miłości, utracie oraz sile wyobraźni, wspaniale zilustrowana przez Emily Gravett. Poruszy wszystkich, którzy wierzą w moc fantazji i dla których – tak jak dla Amandy – „każda książka to przygoda”.

Data premiery w japońskich kinach to 15 grudnia 2023 roku, a światowa dystrybucja ruszy w 2024 roku.

Może zaciekawi Cię również: „Chłopiec i czapla” trafi na ekrany kin w Polsce!

Patrzyłam na ludzi zupełnie na wylot. Widziałam żebra, jelita, nawet całe gałki oczne. Tylko serce trafiało się jakoś rzadko...
0
Would love your thoughts, please comment.x