Zachwycające historie z życia księżniczek! − Recenzja książki „Najpiękniejsze opowieści. Disney księżniczka”

Najpiękniejsze opowieści to zbiór dwunastu opowiastek o przygodach księżniczek Disneya. 

W książce znajdziemy historie opisujące następujące księżniczki: Vaianę, Bellę, Pocahontas, Ariel z Małej Syrenki, Dżasminę, Roszpunkę, Mulan, Aurorę, Tianę, Meridę, Śnieżkę i Kopciuszka.

Idąc od ogółu do szczegółu, to na pierwszym miejscu na słowa uznania zasługuje decyzja o twardej okładce. Jako że tomik jest docelowo przeznaczony dla młodszych czytelników, zapobiega to pozaginaniu stron, co jest świetnym rozwiązaniem.

Szata graficzna jest po prostu przecudowna. Muszę przyznać, że sama przeglądnęłam kilkanaście razu tę pozycję i za każdym razem zachwycałam się ich dokładnością odwzorowania wyglądu dobrze znanych nam postaci. Nie są to spisane historie z tych popularnych animacji. To szczegóły z ich życia, które nie zostały ukazane w produkcjach. Właśnie to mnie najbardziej zaskoczyło. 

Uroczym aspektem jest to, że przed tytułem każdej opowiastki możemy zobaczyć napis z nazwą bajki, z której pochodzi księżniczka: Merida Waleczna, Piękna i Bestia czy Vaiana

Tekst jest rozmieszczony w różnych miejscach stron dość dużą czcionką, więc wydaje mi się, że młodszy pasjonat losów księżniczek nie będzie miał problemu z przeczytaniem.

Szczerze polecam Najpiękniejsze opowieści wszystkim. Tym najmłodszym i nawet tym najstarszym. Czytanie tych historyjek może być ciekawym rozwiązaniem na spędzanie rodzinnych wieczorów.

Książkę możecie kupić na stronie Świat Książki.

Miłośniczka filmów i książek romantycznych. W wolnych chwilach zajmuję się muzyką i sztuką szeroko pojętą. Od pewnego czasu w Internecie można mnie spotkać pod pseudonimem Nudati.
1
0
Would love your thoughts, please comment.x